X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tu czas zatrzymał się wiele lat temu... Moryń

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 12:14
Mury, bramy, baszty, szachownice, wielki rak, który porywa niegrzeczne dzieci, JAK-9T zatopiony w jeziorze, orły bieliki i mamuty. Zapraszamy do Morynia!
Audio
  • Tu czas zatrzymał się wiele lat temu... Moryń - cz. 1 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Tu czas zatrzymał się wiele lat temu... Moryń - cz. 2 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Tu czas zatrzymał się wiele lat temu... Moryń - cz. 3 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Roman Czejarek w Moryniu
Roman Czejarek w MoryniuFoto: Jedynka

Z historią i legendami miejskimi zapoznał nas Michał Potapiński. O tym, co się dzieje tu współcześnie opowiedzieli: Marta Cacek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu, Jadwiga Fragstein-Niemsdorff, prezes Klubu Dorosłego Człowieka i Józef Piątek, burmistrz Morynia.

Jak podkreślił przyrodnik Paweł Pluciński, perełką Morynia jest jezioro Morzycko. To raj dla nurków. Po podwodnym świecie oprowadził nas Jerzy Mika, który przybliżył również historię zatopionego samolotu JAK-9T. Przeszliśmy się także Aleją Gwiazd... Plejstocenu. W spacerze towarzyszył nam Sławomir Jasek z Urzędu Miejskiego w Moryniu.

Wszystko wskazuje na to, że zachwycony okolicą był pisarz Zbigniew Nienacki. O związkach Pana Samochodzika z regionem opowiedziała Katarzyna Kupczyk, prezes Stowarzyszenia na rzecz wsi Gądno. Zamek Pana Samochodzika zwiedziliśmy wraz z dr Tomaszem Zalewskim i dr Marcinem Peterlejtnerem.

Rozmawialiśmy też z ks. Marianem Augustynem, jedynym duchownym, który czynnie uprawia motorcross. O sportowej stronie Morynia mówili także Piotr Janicki z UKS Morzycko-Moryń i Piotr Kos z UKS Karate Kyokushin Moryń. Gościliśmy również Małgorzatę Dorożyńską z YOGA Studio Moryń.

***

Tytuł audycji: "Jedyne takie miejsce"

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Michał Potapiński (tegoroczny maturzysta i historyk z zamiłowania), Paweł Pluciński (przyrodnik), Marta Cacek (dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu), Katarzyna Kupczyk (prezes Stowarzyszenia na rzecz wsi Gądno), ks. Marian Augustyn, Jerzy Mika (guru nurków), Piotr Janicki (UKS Morzycko-Moryń), Piotr Kos (UKS Karate Kyokushin Moryń), Małgorzata Dorożyńska (YOGA Studio Moryń), dr Tomasz Zalewski (Uniwersytet Szczeciński), dr Marcin Peterlejtner (Uniwersytet Adam Mickiewcza w Poznaniu), Sławomir Jasek (Urząd Miejski w Moryniu), Jadwiga Fragstein-Niemsdorff (prezes Klubu Dorosłego Człowieka), Józef Piątek (burmistrz)

Data emisji: 24.03.2018

Godzina emisji: 9.12

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szklarska Poręba minerałową stolicą Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 16:33
Czego tam nie ma? Opale, złoto, pierwiastki rzadkie. Ponoć po ulewnych deszczach można wzdłuż szlaków natknąć się na cenne znalezisko. W audycji "Jedyne takie miejsce" zawitaliśmy do Szklarskiej Poręby, która jest też polskim biegunem zimna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemyśl - miasto z fajek i dzwonów słynące

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 13:29
Tym razem w audycji "Jedyne takie miejsce" zabraliśmy Państwa do położonego nad Sanem miasta w południowo-wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska stolica ceramiki - Bolesławiec

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 13:20
Tym razem w audycji "Jedyne takie miejsce" zabraliśmy Państwa do miasta na Dolnym Śląsku. Najstarsze ślady pobytu człowieka w rejonie Bolesławca pochodzą z młodszej fazy późnego paleolitu, tj. ok. 10 000 lat p.n.e. 
rozwiń zwiń