X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Września dawniej i dziś

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 12:56
W "Jedynym takim miejscu" mówiliśmy o słynnym w całej Europie Strajku Dzieci Wrzesińskich, powstaniach wielkopolskich i historii miasteczka, również tej wojennej, bo i wtedy wiele się działo. Ale przede wszystkim pokazywaliśmy dzisiejszą Wrześnię. 
Audio
Zabytkowy ratusz we Wrześni
Zabytkowy ratusz we WrześniFoto: Grzegorz Frątczak/Polskie Radio

Mówiliśmy m.in. o projekcie fotograficznym dokumentującym z roku na rok zmiany jakie zachodzą w miasteczku. Za sprawą Kolekcji Wrzesińskiej mieszkańcy Miasta i Gminy Września mają okazję spojrzeć na siebie samych i przestrzeń, w której żyją, z perspektywy artysty będącego zewnętrznym obserwatorem.  

- Września jest jedynym miastem w Polsce, które prowadzi tego typu wieloletni projekt - mówi Karol Gustaw Szymkowiak, kurator projektu Kolekcja Wrzesińska.

W "Jedynym takim miejscu" słuchaliśmy także Wrzesińskiej Orkiestry Dętej, sprawdziliśmy przygotowania do 11 listopada i zaśpiewaliśmy z miejscowym chórem hymn. Pokazaliśmy też miejscowy prężny teatr i zajrzeliśmy na Uniwersytet III wieku.

Dlaczego warto odwiedzić Wrześnię? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 


***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Goście: Sebastian Mazurkiewicz (Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich), Bolesław Święciochowski (Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne), Karol Gustaw Szymkowiak (Kolekcja Wrzesińska), Artur Mokracki (Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Niezłomni"), Marzena Tabaczyńska (Wrzesiński Ośrodek Kultury), Elżbieta Górczyńska (Teatr "Otczapy"), Jacek Rybczyński (Wrzesińska Orkiestra Dęta), Danuta Torzewska i Domicela Cierpiszewska (Stowarzyszenie Chór Camerata, Wrzesiński Uniwersytet Trzeciego Wieku), Maciej Kizierowski (Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze), Zbigniew Dzierżyński (Towarzystwo Przyjaciół Grodu w Grzybowie)

Data emisji: 10.11.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

kh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chojna. Polsko-niemieckie pogranicze pełne tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 19:40
W ramach audycji "Jedyne takie miejsce" Roman Czejarek zawitał do Chojny na zachodnim krańcu Polski, tuż przy granicy z Niemcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyrardów - miasto zbudowane z milionów cegieł

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:53
- Jesteśmy na Mazowszu, ale w miejscu wyjątkowym. Drugiego takiego miasta o takiej architekturze tutaj nie ma. To unikat w tej części Polski, ale też unikat na skalę europejską - mówili zapraszając do podróży Monika Tarka i Robert Kilen  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darłowo - morze, piasek, królowie i książęta

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 15:18
W długi majowy tydzień odwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych polskich nadmorskich miast - Darłowo. Mieszkańcy podkreślają, że to królewskie miasto, bo tam się urdził i tam zmarł iostatni Wiking Bałtyku i jednocześnie pierwszy playboy Europy - król Eryk.
rozwiń zwiń