X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z czego słynie Łańcut?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 13:56
To miejsce, które przez cały rok oferuje coś dla odwiedzających. Znajduje się tu m.in. Zamek - najbogatsze muzeum rezydencjonalne w Polsce. Można w nim zobaczyć, jak żyli członkowie dwóch potężnych rodów Rzeczypospolitej: Lubomirscy i Potoccy. 
Audio
  • "Jedyne takie miejsce" w Łańcucie. Cz.1 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Łańcucie. Cz.2 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Łańcucie. Cz.3 (Jedynka)
Łańcut
ŁańcutFoto: Shutterstock

W "Jedynym takim miejscu" nie tylko zwiedzaliśmy Muzeum-Zamek w Łańcucie ale także poznaliśmy historię regionu oraz zamku, byliśmy w wozowni - stanowiącej fenomen na skalę światową, storczykarnię, spacerowaliśmy po parku oraz dowiedzieliśmy się co nieco o dawnej kuchni zamkowej. 

Mówiliśmy też m.in. o Muzycznym Festiwalu w Łańcucie oraz wystawach zorganizowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ile lat ma Łańcut? Kogo i dlaczego nazywano "Diabłem Łańcuckim"? Dlaczego w XIX wieku w łańcuckim zamku nie było łazienek? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Marta Januszewska

Goście: Joanna Kluz (Muzeum-Zamek w Łańcucie, Dział Historii Miasta i Regionu),Edyta Kucaba-Łyszczek (Muzeum-Zamek w Łańcucie, kierownik Działu Edukacji Muzealnej), Bożena Lauzer (Muzeum-Zamek w Łańcucie, kustosz w Dziale Edukacji Muzealnej), Aldona Cholewianka-Kruszyńska (kusztosz wozownia łańcuckiej), Adam Opałko (kierownik artystyczny Miejskiego Domu Kultury),  Wiesław Koza (kierownik Działu Konserwacji Parku), Barbara Trojnar (starszy kustosz w Dziale Wnętrz Muzeum-Zamek w Łańcucie), Danuta Pelc (storczykarnia), Krzysztof Panas (płatnerz), Jarosław Giemza (kierownik Działu Sztuki Cerkiewnej), Wit Karol Wojtowicz (dyrektor Muzeum-Zamku w Łańcucie) 

Data emisji: 17.11.2018

Godzina emisji: 9.00-12.00

kh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chojna. Polsko-niemieckie pogranicze pełne tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 19:40
W ramach audycji "Jedyne takie miejsce" Roman Czejarek zawitał do Chojny na zachodnim krańcu Polski, tuż przy granicy z Niemcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żyrardów - miasto zbudowane z milionów cegieł

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:53
- Jesteśmy na Mazowszu, ale w miejscu wyjątkowym. Drugiego takiego miasta o takiej architekturze tutaj nie ma. To unikat w tej części Polski, ale też unikat na skalę europejską - mówili zapraszając do podróży Monika Tarka i Robert Kilen  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Darłowo - morze, piasek, królowie i książęta

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 15:18
W długi majowy tydzień odwiedziliśmy jedno z najpiękniejszych polskich nadmorskich miast - Darłowo. Mieszkańcy podkreślają, że to królewskie miasto, bo tam się urdził i tam zmarł iostatni Wiking Bałtyku i jednocześnie pierwszy playboy Europy - król Eryk.
rozwiń zwiń