X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ćmielów - królestwo porcelany

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 15:30
W dzisiejszym "Jedynym takim miejscu" odwiedzamy Ćmielów i ruszamy porcelanowym szlakiem.
Audio
Wystawa porcelany ćmielowskiej w Muzeum Narodowym w Kielcach
Wystawa porcelany ćmielowskiej w Muzeum Narodowym w Kielcach Foto: materiały MN w Kielcach

Zwiedzanie zaczynamy od Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”, gdzie Ilona Frąk-Krzemińska, dyrektor działu eksportu opowiada, w jaki sposób powstaje porcelana.

- Porcelanę wytwarza się na trzy sposoby - mówi. - Można ją odlewać z masy płynnej, formować z masy półplastycznej lub prasować pod ciśnieniem z granulatu - wyjaśnia.

Jaka jest historia miasta żyjącego z produkcji porcelany? Gdzie wytwarza się słynną różową porcelanę? Jak może wyglądać ekologiczna Wigilia? A co jeszcze można robić w Ćmielowie? W audycji odwiedzamy także ćmielowskie zespoły ludowe oraz rozmawiamy o miodzie. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Ilona Frąk-Krzemińska (dyrektor działu eksportu w Polskich Fabrykach Porcelany w Ćmielowie i Chodzieży), Dariusz Urbański (nauczyciel historii w szkole podstawowej i gimnazjum w Ćmielowie), Barbara Senderowska (Fundacja „Ostoja”), Emilia Kwiecień (kierownik do spraw promocji i sprzedaży Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie), zespół Stocaneczka, zespół Borianki, Paweł Cieślik (instruktor zespołów w Domu Kultury im. W. Gombrowicza), Jarosław Wodyński (pasieka „Barć Ćmielów”), Łukasz Gębka (Farma Świętokrzyska), Stanisław Machała (kolekcjoner instrumentów muzycznych), Gustaw Hadyna (rzeźbiarz), Joanna Suska (burmistrz Ćmielowa)

Data emisji: 22.12.2018

Godzina emisji: 9.08

kwh

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Września dawniej i dziś

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 12:56
W "Jedynym takim miejscu" mówiliśmy o słynnym w całej Europie Strajku Dzieci Wrzesińskich, powstaniach wielkopolskich i historii miasteczka, również tej wojennej, bo i wtedy wiele się działo. Ale przede wszystkim pokazywaliśmy dzisiejszą Wrześnię. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

W podrzeszowskiej Sołonce prawie jak nad morzem

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 14:11
W cyklu "Poza utartym szlakiem" odwiedzilismy podrzeszowską Sołonkę. Popularną atrakcją miejscowości są źródła słonej wody pochodzące z okresu mioceńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzyrzecz - rejon bunkrów i nietoperzy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 12:09
Międzyrzecz na Ziemi Lubuskiej najbardziej znany jest z położonego na terenie gminy Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU) i tysięcy nietoperzy, które zimują w dawnych bunkrach. Ale to jeden z najstarszych ośrodków na terenie Polski.
rozwiń zwiń