X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Bal na dworcu w Koluszkach". Odwiedzamy dworzec z filmu Filipa Bajona

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 16:24
Koluszki to miasto w województwie łódzkim, w powiecie łódzkim wschodnim. W 1989 roku Filip Bajon wyreżyserował film "Bal na dworcu w Koluszkach", którego akcja dzieje się w sylwestrową noc. Na kilka dni przed sylwestrem odwiedzamy słynny dworzec.
Audio
  • Jedyne takie miejsce w Koluszkach cz. I (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Koluszkach cz. II (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Koluszkach cz. III (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Stacja kolejowa w Koluszkach
Stacja kolejowa w KoluszkachFoto: Grzegorz Frątczak/Polskie Radio

Koluszki są miastem znanym w środowisku artystycznym nie tylko ze względu na film Bajona. - Większość aktorów zna Koluszki. Jadąc z Warszawy do Łodzi, gdzie była wytwórnia filmów i znajduje się Szkoła Filmowa przejeżdżają właśnie przez Koluszki – tłumaczyła Maria Markowska-Kurc.

Działalność kulturowa w Koluszkach rozwija się bardzo prężnie. Znajduje się tu studio nagraniowe Mania Studio, gdzie swoje płyty nagrywa wielu cenionych polskich muzyków. Ostatnio ze studiem współpracował Czesław Mozil.

Nie każdy wie, że w Koluszkach znajduje się najdłuższe w Polsce przejście podziemne pod peronami. Jego długość to około 350 m. W Koluszkach znajduje się, jedyny w Polsce Wydział Niedoręczalnych Przesyłek Poczty Polskiej. Gromadzone są tu przesyłki, których z różnych powodów nie można doręczyć adresatowi, ani też zwrócić nadawcy.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Grzegorz Frątczak 

Goście: Małgorzata Kotyna (zawiadowca stacji Koluszki), Mateusz Winkiel, Paweł Wochna (Mania Studio), Agnieszka i Patryk Kurzowie (Stowarzyszenie Historia Koluszek), Maria Markowska-Kurc, Jarosław Woźniak (koordynator projektu Muzeum w przestrzeni), Hieronim i Roksana Borowieccy (Studio Muzyczny Mol Centrum Inicjatyw Artystycznych), Antoni Tomczyk (społecznik, popularyzator sportu), Krzysztof Pietrzyk (LKS Koluszki), Feliks Binkowski (sportowiec), Waldemar Chałat (burmistrz Koluszek)

Data emisji: 29.12.2018

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wieliczka - miasto, które solą i na soli stoi

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 16:52
To fascynujące podziemne miasto rocznie odwiedza 1,5 milionów turystów. My też się tam wybraliśmy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Września dawniej i dziś

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 12:56
W "Jedynym takim miejscu" mówiliśmy o słynnym w całej Europie Strajku Dzieci Wrzesińskich, powstaniach wielkopolskich i historii miasteczka, również tej wojennej, bo i wtedy wiele się działo. Ale przede wszystkim pokazywaliśmy dzisiejszą Wrześnię. 
rozwiń zwiń