X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jedyne takie miejsce" z Pałacu w Sannikach

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 12:00
Z tego samego, w którym tworzył przed laty Fryderyk Chopin. A Sanniki to jedno z najmłodszych polskich miast o wspaniałej i ciekawej historii.
Audio
  • "Jedyne takie miejsce" w Sannikach. Cz. 1 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Sannikach. Cz. 2 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Sannikach. Cz. 3 (Jedynka)
Pałac w Sannikach
Pałac w SannikachFoto: Grzegorz Frątczak/Polskie Radio

- Historia Sannik jest bardzo długa. Najwcześniejsze zapiski, które udało mi się znaleźć na temat Sannik pochodzą z XIV wieku, a co jeszcze ciekawsze, przy okazji prac wokół Pałacu, archeologom udało się odkryć ślady bytności ludzi w tym miejscu sprzed kilku tysięcy lat - zdradza burmistrz Sannik Gabriel Wieczorek.

W "Jedynym takim miejscu" mówiliśmy także o trwającym w Sannikach konkursie na herb, kulturze miasta, sztuce ludowej oraz mieszkańcach. Nie zabrakło także tańców i śpiewów. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 


Skąd wzięła się nazwa Sanniki? Kiedy w Pałacu w Sannikach można usłyszeć Fryderyka Chopina? Jakie inne pałace znajdują się w okolicach? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Goście: Monika Patrowicz (dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach), Gabriel Wieczorek (burmistrz Sannik), Klaudia Rymarkiewicz (referent ds. upowszechniania i promocji kultury Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Katarzyna Polak (choreograf), Monika Gadzińska (Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach), Rafał Maciaszek (mieszkaniec Studzieńca), Barbara Golus (Miejsko-gminny Ośrodek Kultury, Zespół Pieśni i Tańca Sanniki), Roman Grochowski (Ochotnicza Straż Pożarna w Sannikach)

Data emisji: 27.04.2019

Godzina emisji: 9.09-12.00

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Interesy i portfele turystów będą lepiej chronione

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 16:00
1 lipca wchodzi w życie nowa ustawa o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Zastąpi ona ustawę o usługach turystycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedyne w Polsce Muzeum Pisanki

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 12:00
"Jedyne tekie miejsce" tym razem z Ciechanowca, z siedziby tamtejszego Muzeum Rolnictwa, mieszczącego się w zespole pałacowo-parkowym, posiadłości należącej niegdyś do rodu Starzeńskich. 
rozwiń zwiń