"Jedyne takie miejsce" z Pałacu w Sannikach

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2019 12:00
Z tego samego, w którym tworzył przed laty Fryderyk Chopin. A Sanniki to jedno z najmłodszych polskich miast o wspaniałej i ciekawej historii.
Audio
  • "Jedyne takie miejsce" w Sannikach. Cz. 1 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Sannikach. Cz. 2 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" w Sannikach. Cz. 3 (Jedynka)
Pałac w Sannikach
Pałac w SannikachFoto: Grzegorz Frątczak/Polskie Radio

- Historia Sannik jest bardzo długa. Najwcześniejsze zapiski, które udało mi się znaleźć na temat Sannik pochodzą z XIV wieku, a co jeszcze ciekawsze, przy okazji prac wokół Pałacu, archeologom udało się odkryć ślady bytności ludzi w tym miejscu sprzed kilku tysięcy lat - zdradza burmistrz Sannik Gabriel Wieczorek.

W "Jedynym takim miejscu" mówiliśmy także o trwającym w Sannikach konkursie na herb, kulturze miasta, sztuce ludowej oraz mieszkańcach. Nie zabrakło także tańców i śpiewów. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 


Skąd wzięła się nazwa Sanniki? Kiedy w Pałacu w Sannikach można usłyszeć Fryderyka Chopina? Jakie inne pałace znajdują się w okolicach? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzi: Grzegorz Frątczak

Goście: Monika Patrowicz (dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach), Gabriel Wieczorek (burmistrz Sannik), Klaudia Rymarkiewicz (referent ds. upowszechniania i promocji kultury Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Katarzyna Polak (choreograf), Monika Gadzińska (Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach), Rafał Maciaszek (mieszkaniec Studzieńca), Barbara Golus (Miejsko-gminny Ośrodek Kultury, Zespół Pieśni i Tańca Sanniki), Roman Grochowski (Ochotnicza Straż Pożarna w Sannikach)

Data emisji: 27.04.2019

Godzina emisji: 9.09-12.00

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Interesy i portfele turystów będą lepiej chronione

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 16:00
1 lipca wchodzi w życie nowa ustawa o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. Zastąpi ona ustawę o usługach turystycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedyne w Polsce Muzeum Pisanki

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 12:00
"Jedyne tekie miejsce" tym razem z Ciechanowca, z siedziby tamtejszego Muzeum Rolnictwa, mieszczącego się w zespole pałacowo-parkowym, posiadłości należącej niegdyś do rodu Starzeńskich. 
rozwiń zwiń