"Jedyne takie miejsce" z 23. Spotkania Młodych Lednica 2000

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 10:33
Pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham" młodzi z całej Polski i spoza kraju zgromadzą się w sobotę 1 czerwca na Polach Lednickich na 23. Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Hasło tegorocznego spotkania jest nawiązaniem do słów Jana Pawła II: "Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany". 
Uczestnicy spotkania na Polach Lednicy w 2018 roku
Uczestnicy spotkania na Polach Lednicy w 2018 rokuFoto: Przemysław Goławski/PR

W "Jedynym takim miejscu" powiemy m.in. o historii spotkań na Lednicy i portrecie ojca Jana Góry - inicjatora lednickich spotkań. Porozmawiamy z uczestnikami spotkań, ale też wolontariuszami pracującymi przy organizacji tego przedsięwzięcia. Powiemy również o Domu Jana Pawła II, w którym zgromadzono pamiątki związane z Ojcem Świętym i zajrzymy do Muzeum Pierwszych Piastów (na Ostrowie Lednickim).

Nie zabraknie także informacji o walorach turystycznych regionu i różnego rodzaju imprezach planowanych tam w najbliższych miesiącach m.in. o zawodach pływackich o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego.

W "Jedynym takim miejscu" także relacja z uroczystości w Gnieźnie poprzedzających tegoroczne spotkania lednickie oraz zapowiedź spotkania Lednica dla seniorów, które odbędzie się za kilka miesięcy. 

***

Na audycję Jedyne takie miejsce w sobotę (1.06) w godz. 9.00-12.00 zaprasza Marta Januszewska. 

kh

Zobacz więcej na temat: podróże Lednica Lednica 2000