X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Narodowe Czytanie" w Ogrodzie Saskim

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 13:40
Serce "Narodowego Czytania" bije dziś w Ogrodzie Saskim w Warszawie, do którego zawitała radiowa Jedynka. Jak i kto dokonuje wyboru lektur na dany rok? Dlaczego w tym roku zdecydowano się na nowele? Ile wpłynęło zgłoszeń? Jak dużo miejscowości weźmie udział w tegorocznej akcji?
Audio
  • Narodowe Czytanie 2019 r. cz. 1 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Narodowe Czytanie 2019 r. cz. 2 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Narodowe Czytanie 2019 r. cz. 3 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą  podczas inauguracji akcji Narodowe Czytanie - Nowele Polskie
Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą podczas inauguracji akcji "Narodowe Czytanie - Nowele Polskie"Foto: PAP/Tomasz Gzell

- Klasyka polskiej literatury nas wyróżnia i dostrzegamy w niej olbrzymią wartość, nie z pozycji ludzi, którzy kiedyś musieli przeczytać lekturę, ale z pozycji osób, które szukają piękna, uniwersalizmu i wartości, które są ważne i potrzebne - mówiła Ewa Zbroja, koordynator Narodowego Czytania. 

Wśród gości, którzy występują dzisiaj jako narratorzy czytanych dzieł znalazł się aktor Bartłomiej Kasprzykowski. - Czytanie jest to proces, który nie powinien być pompatyczny, specjalnie podniosły. (...) Czuje się w tekście rytm i on się dobrze oddaje podczas czytania - zaznaczył aktor. 

Dr Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury podkreślił, że Polacy, którzy mieszkają poza granicami kraju, chętnie włączyli się do akcji Narodowego Czytania. - Brazylia, Chile, Argentyna to Polska, Polacy i przede wszystkim Polonia, która zamieszkuje te tereny i bardzo chętnie uczestniczy w wydarzeniach. Tak było rok i dwa lata temu - dodał. 

***

Podczas audycji dowiedzieliśmy się, jak wyglądają kulisy przygotowań do "Narodowego Czytania", usłyszeliśmy również fragmenty nowel. Udaliśmy się także śladami pisarzy - poznaliśmy miejsca i opowieści związane z Sienkiewiczem, Prusem, Żeromskim, Orzeszkową i Konopnicką.

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce 

Prowadzi: Roman Czejarek 

Goście: Ewa Zbroja (kierownik działu edukacji kulturalnej Narodowego Centrum Kultury w Warszawie), Artur Stachowski (przewodnik turystyczny, varsavianista), Bartłomiej Kasprzykowski (aktor), dr Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury). 

Data emisji: 7.09.2019

Godzina emisji: 9-12 

ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodowe Czytanie także w Wilnie. Polskie teksty przedstawią artyści, zaplanowano konkursy

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 14:47
Narodowe Czytanie odbędzie się w Wilnie w czwartkowy wieczór. Tradycyjnie akcja jest organizowana przez polską placówkę dyplomatyczną na Litwie i organizacje polskie działające w tym kraju.
rozwiń zwiń