X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polski biegun zimna? "Jedyne takie miejsce" prosto z Suwałk

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 13:23
Tu urodzili się Maria Konopnicka, Andrzej Wajda i Aleksandra Piłsudska. Także tu znajdziemy ślady nieistniejącego ludu Jaćwingów, krajobraz morenowy z pięknymi jeziorami Hańcza, Szelment i Szurpiły, odnajdziemy styk pogranicza polsko-litewskiego w pobliskich Sejnach i Puńsku.
Audio
  • "Jedyne takie miejsce". Kierunek: Suwałki. Część 1
  • "Jedyne takie miejsce". Kierunek: Suwałki. Część 2
  • "Jedyne takie miejsce". Kierunek: Suwałki. Część 3
Suwałki
SuwałkiFoto: Shutterstock/Wojciech Lisinski

A skoro w Suwalskim Ośrodku Kultury właśnie w sobotę (21.12) wielkie pieczenie świątecznych pierniczków pod nazwą "Piernikowelove" – nie mogło tam nas zabraknąć!

W "Jedynym taki miejscu" także m.in. o kuchni regionalnej (cepelinach, kindziuku, sękaczu, ale i smażonych kopytkach, kuglu i kibinach po litewsku), atrakcjach turystycznych miasta i okolic oraz suwalskich muralach. 


W Suwałkach znajduje się także zainspirowany wrocławskimi krasnalami Szlak Krasnoludków noszący imię nikogo innego, jak samej Marii Konopnickiej. Ile tak naprawdę było krasnoludków? Czy Suwałki są przyjazne dla seniorów? Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce 

Prowadzą: Roman Czejarek, Marta Januszewska

Goście: Magdalena Zielińska (Suwalski Ośrodek Kultury), dr Krzysztof Snarski (Muzeum Okręgowego w Suwałkach), Magdalena Wołowska-Rusińska (kierownik Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach), Agnieszka Borkowska-Hołubowicz (restauratorka i kucharka), Karol Świerzbin (Stowarzyszenie Kulturalne KOSTROMA), Jerzy Brzozowski (dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach), Danuta Złotnik (prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Suwałkach), Bogdan Byczkowski (założyciel zespołu "Ostatni ząb"), Agnieszka Szyszko (organizatorka jarmarku świątecznego), Agnieszka Małka (dział promocji, marketingu i impresariatu Suwalskiego Ośrodka Kultury), Anna Szafranowska (Suwałki Gospel Choir), 

Data emisji: 21.12.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00 

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rymanów-Zdrój "Jedynym takim miejscem" radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 12:00
Zaczęło się w XIX wieku od rodu Potockich. Hrabina Anna poszła na spacer, a syn natknął się na tajemnicze źródełko. Dziś to perła, która ściąga kuracjuszy z całej Europy. Radiowa Jedynka odwiedziła Rymanów-Zdrój. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turystyczna perła Otwock - młode miasto z ciekawą przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 16:01
Otwock otrzymał prawa miejskie w 1916 roku, ale nazwa Otwock istniała już przynajmniej od XV wieku. Otwock ma historię krótką, ale przejął miejscowości o wiekowych tradycjach. Tak jak przejął starą nazwę.
rozwiń zwiń