"Jedyne takie miejsce" prosto z PGE Narodowego!

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2020 12:30
"Jedyne takie miejsce" tym razem prosto ze stadionu PGE Narodowy, który nie tylko obchodzi w styczniu urodziny, ale także otrzymał niedawno nagrodę (certyfikat) Polskiej Organizacji Turystycznej dla jednej z największych atrakcji turystycznych w kraju.
Audio
  • Radiowa Jedynka na PGE Narodowym. Część 1 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Radiowa Jedynka na PGE Narodowym. Część 2 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
  • Radiowa Jedynka na PGE Narodowym. Część 3 (Jedyne takie miejsce/Jedynka)
Stadion PGE Narodowy
Stadion PGE NarodowyFoto: Shutterstock/Jolanta Wojcicka

- Mamy kilka tras przygotowanych dla grup wiekowych i grup zainteresowań. Chcielibyśmy, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Menedżer ds. PR PE Narodowego Iwona Klita. 

PGE Narodowy to najnowocześniejsza arena wielofunkcyjna i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. W 2013 roku stał się najpopularniejszym miejscem w Polsce, przyciągając 1 milion 300 tys. gości w ciągu 12 miesięcy. Arena jest największym stadionem w Polsce.

PGE Narodowy przez wielu jest nazywany domem reprezentacji Polski. Drużyna narodowa na stadionie awansowała m.in. na mistrzostwa świata i Europy. 

250 kilogramów lodu!

- Na każdy mecz reprezentacji Polski przygotowujemy około 250 kilogramów lodu, którym zawodnicy po meczu się chłodzą, żeby następnego dnia nie mieli żadnych problemów zdrowotnych - mówi prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola.

W audycji mówiliśmy m.in. o historii, ciekawostkach i tajemnicach stadionu. Zajrzeliśmy też m.in. do tunelu ziemnego, szatni i tzw. "control room’u".

Opowiedzieliśmy, jak działa słynny, zamykany dach i iluminacja obiektu, ile kamer śledzi publiczność wydarzeń sportowych i muzycznych oraz ile waży iglica stadionu PGE Narodowy.

Mówiliśmy także o tym, gdzie stoi pomnik Kazimierza Górskiego, gdzie znajduje się punkt widokowy i co jeszcze można zobaczyć podczas wycieczek po PGE Narodowym. 

Zdradziliśmy też, gdzie ćwiczył przed koncertem Paul McCartney, ile pomieszczeń wynajęła na stadionie ekipa Beyonce i w co zmieniła się tzw. "strefa zawodnicza" podczas koncertu grupy Coldplay.

Ile miejsc siedzących jest na trybunach PGE Narodowego? Jakie atrakcje dla dzieci znajdziemy na PGE Narodowym? Czy na stadionie można wziąć ślub? 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce 

Prowadzą: Sława Bieńczycka, Marta Januszewska

Goście: Stefan Szczepłek (dziennikarz, komentator sportowy), Monika Borzdyńska (Dyrektor do spraw Komunikacji, Promocji i Marketingu), Michał Proszkowski (Wicedyrektor ds. Komunikacji, Promocji i Marketingu), Włodzimierz Dola (prezes operatora PGE Narodowego), Marta Jedynak (Smart Kids Planet), Iwona Klita (Menadżer ds. PR), Andrzej Janisz (dziennikarz, komentator sportowy)

Data emisji: 04.01.2020

Godzina emisji: 9.00-12.00 

kh

Czytaj także

Rymanów-Zdrój "Jedynym takim miejscem" radiowej Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 12:00
Zaczęło się w XIX wieku od rodu Potockich. Hrabina Anna poszła na spacer, a syn natknął się na tajemnicze źródełko. Dziś to perła, która ściąga kuracjuszy z całej Europy. Radiowa Jedynka odwiedziła Rymanów-Zdrój. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce", czyli radiowa Jedynka w Górze Kalwarii

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 12:00
Na początku była Góra i wieś rycerska, potem miała tam powstać Nowa Jerozolima. Kilka wieków później Góra Kalwaria była już znanym ośrodkiem religijnym mazowieckich Żydów. Dziś jest blisko 12-tysięcznym miastem z dużymi ambicjami, które czerpie z przeszłości, ale i odważnie patrzy w przyszłość.
rozwiń zwiń