Kierunek: Jakuszyce. "Jedyne takie miejsce" prosto z 44. Biegu Piastów

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 12:45
Dziennikarze radiowej Jedynki - Karolina Rożej i Grzegorz Frątczak - towarzyszyli zmaganiom narciarzy podczas 44. Biegu Piastów. W audycji nie tylko relacjonowaliśmy bieg na 50 km (skrócony do 42 km) techniką klasyczną, ale też przyglądaliśmy się zimowemu miasteczku na Polanie Jakuszyckiej.
Audio
  • "Jedyne takie miejsce" prosto z Polany Jakuszyckiej. Część 1 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" prosto z Polany Jakuszyckiej. Część 2 (Jedynka)
  • "Jedyne takie miejsce" prosto z Polany Jakuszyckiej. Część 3 (Jedynka)
Karolina Rożej i Grzegorz Frątczak
Karolina Rożej i Grzegorz FrątczakFoto: Polskie Radio

- Ogromnym atutem Biegu Piastów są nasze naturalne trasy. Biegacze mogą się zatopić we wspaniałej przyrodzie, zwłaszcza dzisiaj, gdy śnieg nam pomógł i Góry Izerskie pokazują się w najlepszym wydaniu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Leszek Kosiorowski rzecznik biegu Piastów.

Wśród naszych gości także m.in rodzinny zespół instruktorów narciarstwa biegowego: Walter, Wojciech, Paweł i Monika Judka. Pan Walter Judka jako jedyny uczestniczył we wszystkich edycjach Biegu Piastów od 1976 roku!  -  W naszej rodzinie nie biega tylko moja kochana małżonka, ale dopinguje i biega w kuchni - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Walter Judka. 

plakat wydarzenia

W "Jedynym takim miejscu" odwiedziliśmy także górskie schroniska, wybraliśmy się do wodospadu Kamieńczyk i opowiadaliśmy o bogactwie minerałów gór Izerskich. Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

Czytaj więcej
Jakuszyce 1200.jpg
Program 1 Polskiego Radia na 44. Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie

***

Tytuł audycji: Jedyne takie miejsce

Prowadzą: Karolina Rożej i Grzegorz Fratczak

Goście: Jerze Sielecki (właściciel schroniska "Kamieńczyk"), Walter Judka (jedyny uczestnik wszystkich odsłon Biegu Piastów od 1976 roku), Maja Naumowicz (Sudeckie Bractwo Walońskie i Muzeum Ziemi Juna w Szklarskiej Porębie), Juha Viljamaa (prezydent Worldloppet), Leszek Kosiorowski (rzecznik biegu Piastów), Józeg Gołba (właściciel schroniska "Wysoki Kamienień") 

Data emisji: 29.02.2020 

Godzina emisji: 9.00-12.00

kh