Czy każdy dostanie emeryturę?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 11:00
- W mojej ocenie nie ma możliwości, że ktoś nie dostanie żadnej emerytury, ponieważ kiedy osiągnie wymagany prawem wiek emerytalny, po zmienionych przepisach, czyli prawdopodobnie od października 2017 roku, będzie on wynosił 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, to wtedy ZUS przyznaje mu prawo do emerytury - ocenia mecenas Anna Golenia.
Audio
  • Czy każdy dostanie emeryturę? (Patrz na prawo/Jedynka)
Jakie zmian, oprócz obniżenia wieku emerytalnego, przynosi ustawa przyjęta przez parlament?
Jakie zmian, oprócz obniżenia wieku emerytalnego, przynosi ustawa przyjęta przez parlament? Foto: pixabay.com/paulbr75

mama1200.jpg
Uprawnienia matek na rynku pracy

- Istotne jest jednak jaka będzie wysokość emerytury. Czy będzie ona wynosiła minimalną kwotę, czyli około 900 obecnie czy będzie niższa. Jeżeli byłaby niższa jest możliwość, że zostanie mu ona podwyższona do kwoty minimalnej - wyjaśnia gość audycji. 

Kiedy jest możliwość podwyższenia emerytury do kwoty minimalnej? Co może zrobić osoba, która nie ma wypracowanych żadnych składek na poczet swojej emerytury? Na jaką pomoc może liczyć osoba bezrobotna, której niewiele brakuje do osiągnięcia wieku emerytalnego? Czy obecnie pracujący dodatkowo emeryt ma szansę otrzymać wyższe świadczenia w przyszłości? Co zmieniają w tej kwestii przyjęte ostatnio przepisy? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Patrz na prawo"

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: mecenas Anna Golenia (Kancelaria Kochański, Zięba i Partnerzy)

Data emisji: 4.12.2016

Godzina emisji: 19.11

gs

Czytaj także

Odszkodowania związane z podróżą

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 10:54
- Każdy podróżujący obywatel Polski jest objęty ochroną międzynarodowych przepisów w sprawie przewozów - wyjaśniał prawnik Jarosław Chałas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dłużnik za granicą. Jak wyegzekwować alimenty?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 19:50
Bardzo wielu Polaków, głównie młodych, wyjeżdża do pracy za granicę. Tam niektórzy z nich zapominają o swoich bliskich i przestają płacić alimenty na dzieci, które zostały w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od abonamentu do przeszukania. Kiedy i kogo musimy wpuścić do domu?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 19:00
Pracownicy Poczty Polskiej wchodzili do mieszkań, aby sprawdzić czy w lokalu jest telewizor lub radioodbiornik. Zdarzało się to często w mniejszych miejscowościach, gdzie listonosz był postrzegany jako osoba znajoma. 
rozwiń zwiń