Jak nie wpaść przed świętami w pułapkę kredytową?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 11:56
Z badań Związku Banków Polskich wynika, że niewielu Polaków jest w stanie cokolwiek oszczędzać, a więc gdy przyjdą wydatki - i to niekoniecznie te niespodziewane - sięgamy po kredyty.
Audio
  • Radca prawny Bartłomiej Guzowski o pułapce kredytowej (Patrz na prawo/Jedynka)
Warto znać swoje prawa
Warto znać swoje prawa Foto: Glow Images/East News

Często są to tzw. chwilówki i często takie, przy których umowy zawierają najważniejsze dla nas informacje napisane na dole i drobnym druczkiem. Potem jesteśmy zaskoczeni wysokimi odsetkami, czy koniecznością natychmiastowej spłaty długu.

- Pułapka kredytowa to potoczna nazwa pewnego zjawiska polegającego na tym, że kredytobiorcy nie są w stanie spłacać na bieżąco swoich zobowiązań kredytowych, w związku z czym odsetki rosną, a ich zadłużenie stale wzrasta i po jakimś czasie kredyt w ogóle staje się niemożliwy do spłaty - tłumaczy Bartłomiej Guzowski, radca prawny.

Jak wybrnąć z pułapki kredytowej lub choćby zminimalizować koszty takiej sytuacji, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Patrz na prawo"

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: Bartłomiej Guzowski (radca prawny, Kancelaria Prawna Guzowski)

Data emisji: 17.12.2016

Godzina emisji: 19.12

pg/jsz

Czytaj także

Jak nie wpaść w spiralę zadłużenia?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 16:08
- Pierwsza zasada to budżetowanie przychodów i wydatków. Przykładowo: miesięcznie zarabiam 2 tys. zł, a na czynsz, inne opłaty i wyżywienie wydaję tysiąc. Resztę, czyli kwotę wolną, mogę przeznaczyć na comiesięcznie dodatkowe zobowiązanie - mówi Mariusz Hildebrand z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta pod kreską. Jak nie wpaść w długi na koniec roku?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 00:57
Jak się pilnować, by nie wpaść w długi w okresie świąt? "Jak ktoś całkiem pieniędzy nie ma, to każda suma mu za droga" - mówi jedna z bohaterek serialu "Ranczo". A jak my na co dzień radzimy sobie z wydatkami?
rozwiń zwiń