Wypadki zimą. Kiedy należy nam się odszkodowanie?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2017 18:17
- Sople piękne wyglądają zimą, bardzo romantycznie, ale powinny być od razu usuwane, nie po jakimś czasie - mówi mecenas Jarosław Chałas, odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa i ewentualnego odszkodowania.
Audio
  • Wypadki zimą. Kiedy należy nam się odszkodowanie? (Patrz na prawo/Jedynka)
Wypadki zimą. Kiedy należy nam się odszkodowanie?
Foto: pixabay.com/Arcaion

Jeżeli poślizgnęliśmy się na ulicy lub w drodze do pracy, od kogo możemy dochodzić odszkodowania? Co w przypadku, kiedy poślizgnęliśmy się na katce schodowej naszego domu? Czy odszkodowania dochodzimy od wspólnoty mieszkaniowej, czy od dozorcy dbającego o porządek na naszym osiedlu? Kiedy odpowiada on do trzykrotnej wysokości swojej pensji, a kiedy musi pokryć np. całość kosztów leczenia? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: "Patrz na prawo"

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: mecenas Jarosław Chałas (Kancelaria Chałas i Wspólnicy)

Data emisji: 7.01.2017

Godzina emisji: 19.12

gs/jsz

Czytaj także

Od abonamentu do przeszukania. Kiedy i kogo musimy wpuścić do domu?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 19:00
Pracownicy Poczty Polskiej wchodzili do mieszkań, aby sprawdzić czy w lokalu jest telewizor lub radioodbiornik. Zdarzało się to często w mniejszych miejscowościach, gdzie listonosz był postrzegany jako osoba znajoma. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy każdy dostanie emeryturę?

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2016 11:00
- W mojej ocenie nie ma możliwości, że ktoś nie dostanie żadnej emerytury, ponieważ kiedy osiągnie wymagany prawem wiek emerytalny, po zmienionych przepisach, czyli prawdopodobnie od października 2017 roku, będzie on wynosił 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, to wtedy ZUS przyznaje mu prawo do emerytury - ocenia mecenas Anna Golenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie wpaść przed świętami w pułapkę kredytową?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2016 11:56
Z badań Związku Banków Polskich wynika, że niewielu Polaków jest w stanie cokolwiek oszczędzać, a więc gdy przyjdą wydatki - i to niekoniecznie te niespodziewane - sięgamy po kredyty.
rozwiń zwiń