X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Praca w soboty, niedziele święta lub porze nocnej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2018 11:42
To czas, kiedy zazwyczaj powinno się odpoczywać. Temat jest ostatnio szczególnie intensywnie dyskutowany z uwagi na nowe przepisy, które weszły w życie 1 marca i ograniczyły handel w niedziele.
Audio
  • Jak rozliczać czas pracy w dni wolne i w noce? (Patrz na prawo/Jedynka)
Państwowa Inspekcja Pracy, a także przedstawiciele Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Solidarność, będą sprawdzać jak przestrzegane są nowe przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele.
Państwowa Inspekcja Pracy, a także przedstawiciele Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność",’ będą sprawdzać jak przestrzegane są nowe przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele.Foto: Syda Productions/Shutterstock

Jak to w życiu bywa, nie wszyscy zyskali wolny dzień. Pracują choćby stacje benzynowe, sklepy na dworcach, kina, restauracje. Ale z reguły soboty i niedziele to dni wolne.

A co, jeśli pracodawca poleci pracownikowi przyjść w sobotę do pracy na np. cztery godziny i proponuje odbiór tych godzin w poniedziałek? Można odmówić? Czy można kumulować dni wolne, jakie przyznano za pracę w soboty i niedziele? A może należy nam się zapłata? Co to jest okres rozliczeniowy?

Posłuchaj wszystkich porad.

***

Tytuł audycji: Patrz na prawo

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: Anna Golenia (kancelaria prawna Kochański, Zięba i partnerzy)

Data emisji: 7.04.2018

Godzina emisji: 15.31

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najczęściej popełniane błędy podczas poszukiwania pracy

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2017 12:11
Chociaż wskaźniki bezrobocia stale spadają, a sytuacja pracownika na rynku jest coraz korzystniejsza, wielu z nas wciąż nie potrafi efektywnie poszukiwać pracy. O tym co robić, a czego unikać starając się o wymarzone stanowisko mówił w "Czterech porach roku" dr Paweł Pawłowski, psycholog biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracownicze tajemnice. Jakich informacji o nas może zażądać pracodawca?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 16:01
Z radcą prawnym Martą Derlacz-Wawrowską rozmawialiśmy o tym, jakich informacji pracownik musi udzielać pracodawcy odnośnie ewentualnego drugiego zatrudnienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak to jest z tym elastycznym czasem pracy?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 15:31
Czy pracownik, który w godzinach pracy chciałby załatwić prywatną sprawę ma do tego prawo i może później odpracować ten czas?
rozwiń zwiń