X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ostatni dzwonek. Jak samemu wypełnić i rozliczyć PIT?

Najpopularniejszy formularz PIT-37, z którego korzystają pracownicy nieprowadzący działalności gospodarczej, w 2018 roku należy złożyć najpóźniej do poniedziałku 30 kwietnia.
Wypełniając  PIT-y  powinniśmy pamiętać o skorzystaniu z ulg, które mogą sprawić, że nasze obciążenie podatkowe będzie mniejsze
Wypełniając PIT-y powinniśmy pamiętać o skorzystaniu z ulg, które mogą sprawić, że nasze obciążenie podatkowe będzie mniejszeFoto: Shutterstock.com/Kange Studio
O Audycji

W audycji "Patrz na prawo" Piotr Zając, doradca podatkowy z firmy Advicero Tax, opowiedział, jaki druk do rozliczeń będzie dla nas odpowiedni, zwracając uwagę, że zdecydowana większość podatników wypełnia druk PIT-37.

- Jest to formularz właściwy dla osób osiągających dochody za pośrednictwem płatnika, czyli m.in. ze stosunku pracy - wyjaśnił. Z jakiego druku powinny skorzystać osoby, które chcą się rozliczyć wspólnie z małżonkiem lub dzieckiem?

Z jakich ulg można skorzystać w 2018 roku? Co zrobić jeśli pomyliliśmy się podczas wypełniania zeznania podatkowego? Ile czasu mamy na dokonanie korekty? Jak przekazać 1 proc. na organizację pożytku podatkowego? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Patrz na prawo

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: Piotr Zając (doradca podatkowy, Advicero Tax)

Data emisji: 28.04.2018

Godzina emisji: 15.31

kk

Playlista