X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zajęcia komornicze - co wolno komornikowi?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 17:00
Pensja, emerytura, renta to dochody łatwe do zajęcia przez komornika, ale nie w całości. Ile więc komornik może z nich zabrać?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: im_coco/shutterstock.ocm

Mecenas Jan Górski wyjaśnia, że sumy, jakie komornik może zająć w przypadku pensji są określone w Kodeksie pracy. - Jeśli komornik zajmuje pensję na potrzeby alimentów, wtedy może zająć 60 procent pensji - wyjaśnia prawnik. Jeśli na inne potrzeby, wtedy prawo dopuszcza zajęcie połowy poborów, ale na koncie dłużnika musi zostać suma równa płacy minimalnej.

A jak jest w przypadku umowy o dzieło i umowy zlecenia? Czy można zająć jednorazową wpłatę, albo świadczenia z pomocy społecznej? Czy można zająć konto np. jednoosobowej działalności gospodarczej? Posłuchaj całości rozmowy.

***

Tytuł audycji: Patrz na prawo

Prowadzi: Anna Grabowska

Gość: mec. Jan Górski

Data emisji: 16.06.2018

Godzina emisji: 15.31

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezastąpiona mediacja

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 16:01
Większość z nas słyszała o mediacji i rozumie ją jako rozmowę mającą na celu dojście do porozumienia. Ważne jest, by pamiętać, że mediacje mogą zastąpić sąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dekomunizacja ulic. Spór samorządów z władzą centralną

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 19:00
1 kwietnia 2016 roku Sejm niemal jednogłośnie (przy jednym głosie wstrzymującym) uchwalił ustawę o dekomunizacji nazw ulic i placów. Dziś temat budzi kontrowersje i jest przedmiotem sporu na linii wojewodowie-samorządy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiana nazwiska - prawne zawiłości

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 16:00
Do zmiany nazwiska najczęściej dochodzi po zawarciu związku małżeńskiego, a sprawa wydaje się oczywista - najczęściej to kobieta przyjmuje nazwisko męża lub łączy je z nazwiskiem panieńskim.
rozwiń zwiń