X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Alma Mater, czyli krotochwila akademicka i nie tylko". Premiera w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2018 11:44
W sobotni wieczór (10.02) tuż po godz. 21.00 zaprosiliśmy Państwa na premierę słuchowiska Romana Zawadzkiego pt. "Alma Mater, czyli krotochwila akademicka i nie tylko" w reżyserii Wojciecha Markiewicza. W jednej z ról Ewa Wiśniewska.
Audio
  • "Alma Mater, czyli krotochwila akademicka i nie tylko" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)
Ewa Wiśniewska
Ewa WiśniewskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Roman Zawadzki, pisarz, felietonista, psycholog, autor słuchowiska „Alma Mater” zna radio „od podszewki”. Ten człowiek żywego planu, o sugestywnym głosie, występował i nadal występuje w radiu, zaś w kolejnym swoim słuchowisku wrócił a’ la I. Iredyński do jednoaktówek, uznawszy widocznie, że jedynie jedność miejsca i czasu może „teatrowi wyobraźni” dać przewagę nad radiem „na żywo”. Jako psycholog, autor wielu interesujących książek, Roman Zawadzki dobrze zna ludzką duszę.

Oto wielce zasłużony i sławny profesor odwiedza ekskluzywny pensjonat dla VIP-ów w małej miejscowości. Spotyka tam swoją byłą żonę i niezwykle piękną, interesującą hostessę. Nagły zwrot w akcji powoduje niepokój Profesora i skłania do fantastyczno-filozoficznych refleksji. Występują aktorskie znakomitości, laureaci radiowych „Splendorów”: Ewa Wiśniewska i Krzysztof Wakluliński, a także znana i lubiana Edyta Jungowska, która w swojej radiowej przeszłości bawiła wraz z Bryundalem publiczność na antenie Radia ZET.

Roman Zawadzki: Alma Mater, czyli krotochwila akademicka i nie tylko

Reżyseria: Wojciech Markiewicz

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:

Ewa Wiśniewska – Ona

Edyta Jungowska – Dziewczyna

Krzysztof Wakuliński – Gość

***

jd/kh

Zobacz więcej na temat: słuchowisko Ewa Wiśniewska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak