"Lilka, cud miłości"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 22:00
Na antenie radiowej Jedynki premiera słuchowisko Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej "Lilka, cud miłości". Adaptacja i reżyseria Waldemara Śmigasiewicza. W świat twórczości i życia Lilki wprowadzają nas cztery wyborne aktorki: Paulina Holtz, Krystyna Tkacz, Magdalena Zawadzka, Joanna Żółkowska. Serdecznie zapraszamy!
Audio
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska „Lilka, cud miłości” (Słuchowisko w radiowej Jedynce)
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska to jedna z najsłynniejszych, ale nie jedyna zasłużona dla polskiej kultury kobieca reprezentantka rodu Kossaków
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska to jedna z najsłynniejszych, ale nie jedyna zasłużona dla polskiej kultury kobieca reprezentantka rodu Kossaków Foto: wikimedia.commons/dom. publiczna/NAC

Lilka - to poetycki portret Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej. Partytura rozpisana na pięć kobiet, z których każda będąc innym wizerunkiem tej samej osoby, stara się opowiedzieć o cząstce swojego życia, ukazać ból istnienia, a także młodzieńczą radość, samotność, cierpienie i miłość. 

Maria Pawlikowska - Jasnorzewska: Lilka, cud miłości

(na podstawie książki "Wojnę szatan spłodził. Zapiski 1939 -1945" Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej w opracowaniu Rafała Podrazy).

Waldemar Śmigasiewicz Waldemar Śmigasiewicz

Adaptacja: Waldemar Śmigasiewicz

Reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Urszula Borkowska

Obsada:

Magdalena Zawadzka

Krystyna Tkacz

Paulina Holtz

Joanna Żółkowska

Antonina Nowakowska (głos dziecka) 

(mat.promocyjne)