X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Chłopcy malowani. Malarze a sprawa polska". Słuchowisko w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 10:00
Z okazji przypadającej w tym roku dwusetnej rocznicy powstania Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (rok założenia 1818) słuchowisko Wojciecha Markiewicza przypomni wybitnych jej studentów i wychowanków.
Audio
  • "Chłopcy malowani. Malarze a sprawa polska" (Słuchowisko w Jedynce)
Mariusz Bonaszewski
Mariusz BonaszewskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Sztuka pokazuje równocześnie dzieło odbudowy i budowy Polski po rozbiorach. Niezwykłe postaci i ich losy (Matejko, Fałat, Wyspiański, Malczewski czy Albert Chmielowski) przedstawione zostaną na tle mało znanych obrazków Krakowa z przełomu wieków.

Występujący jako jedna z barwnego korowodu postaci obecny jej rektor prof. Stanisław Tabisz odsłoni odwieczne problemy przewodzenia uczelni artystycznej. W zderzeniu ze sławnymi dzisiaj wielkimi duchami polskiego malarstwa słuchowisko opowiada również o specyfice "polskiej duszy", tej swoistej mieszaniny faktów i mitologii w tworzeniu polskiej historii.

Nie będzie to zatem wyłącznie opowieść o czasach minionych. Historię trzeba zrozumieć. Takie obrazy jak: "Hołd Pruski", "Bitwa pod Grunwaldem", "Unia lubelska", "Stańczyk", "Sobieski pod Wiedniem", "Kościuszko pod Racławicami", "Kazanie Skargi", "Rejtan", "Śluby Jana Kazimierza", "Konstytucja 3-go Maja" są wyrazem refleksji krytycznej autora i skarbnicą wartości, koniecznych do zachowania dla przyszłości.

Reżyseria: Wojciech Markiewicz

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska 

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski 

Obsada:

Mariusz Bonaszewski, Artur Barciś, Leon Charewicz, Tomasz Marzecki, Jerzy Szejbal, Krzysztof Wakuliński, Elżbieta Kijowska.

  

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak