X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Żaba" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2018 21:00
Jacek Żaba, bohater słuchowiska, był chłopakiem z niepełnej rodziny. Niekochanym i odrzuconym przez bliskich. Pewnie sytuacją rodzinną można byłoby tłumaczyć jego bezkompromisowe zaangażowanie w „Solidarność.
Audio
  • Marta Rebzda: "Żaba" - słuchowisko dokumentalne (Jedynka)
Jacek Żaba  w milicyjnej kartotece
Jacek Żaba w milicyjnej kartoteceFoto: IPN

Gdy w nocy z 12/13 grudnia 1986 r. przecinał wraz z Kazimierzem Krauze paski klinowe w 30 autobusach w krakowskiej zajezdni na Czyżynach,  nie przypuszczał, że za swój czyn zapłaci tak wysoką karę. Gdyby żył, miałby dzisiaj 55 lat.

Występują: Aleksander Kaźmierczak, Piotr Grabowski, Katarzyna Dąbrowska, Grzegorz Kwiecień, Karol Dziuba, Paweł Ciołkosz, Andrzej Mastalerz, Maria Ciunelis, Szymon Kusmider, Jakub Wieczorek oraz Leon Charewicz.

Jacka Żabę w reporterskich nagraniach wspominają: Marian Tarka, Kazimierz Krauze, Maciej Gawlikowski, Maria Badylak, Katarzyna Niegolecka.

 Marta Rebzda: "Żaba" 

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera  

Muzyka: Jarek Gawlik  

Obsada:

Aleksander Kaźmierczak, Piotr Grabowski, Katarzyna Dąbrowska, Grzegorz Kwiecień, Karol Dziuba, Paweł Ciołkosz, Andrzej Mastalerz, Maria Ciunelis, Szymon Kusmider, Jakub Wieczorek oraz Leon Charewicz. 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w dokumentach

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 10:34
IPN uruchamia portal internetowy poświęcony wizycie papieża w Polsce w 1987 roku. - To była przełomowa pielgrzymka, bo znowu dodała siły społeczeństwu w okresie wielkiego marazmu - wyjaśnia prezes Instytutu Jarosław Szarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętaj, to Solidarność: O stanie wojennym w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 18:43
– Zewnętrznych przejawów stanu wojennego, okrutnych, budzących niechęć i grozę, w Krakowie właściwie nie było – mówił w audycji Pamiętaj, to Solidarność Waldemar Szyszkiewicz, poeta i publicysta.
rozwiń zwiń