Adam Mickiewicz "Romantyczność"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 22:00
Drugiego Dnia Świąt Bożego Narodzenia zaprosilismy w radiowej Jedynce na poetyckie słuchowisko z okazji 220 rocznicy urodzin Adama Mickiewicza" Romantyczność" w reżyserii Janusza Kukuły.
Audio
  • Adam Mickiewicz "Romantyczność" (Słuchowisko w Jedynce)
Krzysztof Gosztyła
Krzysztof GosztyłaFoto: Grzegorz Śledź

220 lat temu urodził się Adam Mickiewicz. - W moim głębokim przekonaniu największy poeta świata - mówi Janusz Kukuła. Podkreśla, że Teatr Polskiego Radia nie może nie zauważyć tej rocznicy. Tym bardziej, że w jego archiwach sa "dzieła wszystkie" poety, nagrywane przez wiele pokoleń polskich aktorów.

Reżyser wyjasnia, że wybór, który pragnie Państwu przedstawić jest próbą spojrzenia na tę genialną poezję z perspektywy przemijania i wspomnień. Dojrzali, wspaniali aktorzy mówią słowa, które już wiedzą, że życie weryfikuje i zmienia wszystkie porywy młodości, poza miłością.

Adam Mickiewcz "Romantyczność"

Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła 

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka: Piotr Salaber  

Obsada:

Krzysztof Gosztyła, Andrzej Ferenc, Andrzej Mastalerz, Mariusz Bonaszewski, 

 


 

 

 


Czytaj także

Komedia absurdów w gwiazdorskiej obsadzie

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 18:00
Dwuaktową komedię absurdów Henryka Bardijewskiego pt. "Kwestia zaufania" wyreżyserował Janusz Kukuła, a w rolach głównych występują Piotr Adamczyk, Andrzej Ferenc, Grażyna Barszczewska i Krzysztof Gosztyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Autobiografia". Bolesław Leśmian o sobie

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 13:15
Zapraszamy na słuchowisko zrealizowane na podstawie znanych i mniej znanych wierszy Bolesława Leśmiana, które układają się w poetycki portret Mistrza słowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wśród nocnej ciszy..." Śpiewnik kolędowy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 22:00
Teatr Polskiego Radia to miejsce, w którym najważniejsze było, jest i będzie słowo. Dlatego też spojrzenie na polskie kolędy, jako na poezję jest jak najbardziej uprawnione.
rozwiń zwiń