X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Fąfara "Trzy paczki papierosów" - słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 22:00
10 lutego o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa na słuchowisko Jerzego Fąfary "Trzy paczki papierosów" w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Audio
  • Jerzy Fąfara "Trzy paczki papierosów" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)
Katarzyna Dąbrowska, Grzegorz Małecki - kadr z nagrania słuchowiska
Katarzyna Dąbrowska, Grzegorz Małecki - kadr z nagrania słuchowiskaFoto: W. Kusiński

Dymitr Szostakowicz jeden z największych kompozytorów XX wieku. Jest rok 1936.31 letni  Szostakowicz staje się sławny nie tylko w ZSRR ale i na całym świecie. Jego opera "Lady Mackbet mceńskiego powiatu" przyjmowana jest entuzjastycznie, ale Stalin opuszcza spektakl na początku czwartego aktu. To było jak wyrok. Ataki prasy i środowiska kompozytorów sięgają szczytów obłudy.

W obronie kompozytora do Stalina pisze marszałek Tuchaczewski. Ale Tuchaczewski podejrzewany o zamach na Stalina zostaje aresztowany i stracony. Szostakowicz uświadamia sobie że nie ma już dla niego ratunku tym bardziej że dziesiątki ludzi z otoczenia marszałka podzieliło jego los. Szostakowicz pakuje walizkę z ubraniem i trzema paczkami papierosów i od piątej do siódmej rano czeka przed wejściem do windy na ludzi z NKWD. I tu wdziera się życie. Pijany sąsiad który wraca do domu nad ranem oraz zupełnie symboliczna tajemnicza wręcz  nierealna postać  przepowiadająca jego dalsze życie Św. Paweł z Tarsu. Dwuznaczna postać kompozytora próbuje odpowiedzieć na pytanie , które od wieków stawiali sobie najwięksi artyści . Jak rozdzielić odwieczny dylemat co Bogu a co Cesarzowi.

                                                   

Jerzy Fąfara "Trzy paczki papierosów"

Reżyseria: Waldemar Modestowicz 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Obsada:

Grzegorz Małecki, Katarzyna Dąbrowska, Krzysztof Stelmaszyk, Adam Ferency, Wojciech Żołądkowicz, Antonina Żbikowska, Marcin Franc, Michał Klawiter,

Zobacz więcej na temat: słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak