X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Krótka historia długiej miłości"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 09:32
Słuchowisko powstało na podstawie książki Angeliki Kuźniak i Eweliny Karpacz-Oboładze "Krótka historia długiej miłości".
Audio
  • "Krótka historia długiej miłości" (Słuchowisko w Jedynce)
Krótka historia o długiej miłości - kadr z nagrania
Krótka historia o długiej miłości - kadr z nagraniaFoto: H. Kułacz

Jest to niezwykła historia Wiesławy Pajdak i Jerzego Śmiechowskiego, którzy zakochali się w sobie, rozmawiając alfabetem Morse'a wystukiwanym przez ściany sąsiednich cel, podczas pobytu w więzieniu na ul. Rakowieckiej w Warszawie w 1947 roku. Uczucie, które narodziło się między "Małą" i "Ju", bo tak pieszczotliwie mówili do siebie bohaterowie, w okrutnej, powojennej rzeczywistości okresu stalinizmu, przetrwało siedem lat dzięki listom, które przesyłali do siebie z kolejnych więzień, do których byli przenoszeni i poddawani represjom. W 1953 roku Wiesia i Jerzy po raz pierwszy mogli się zobaczyć… na swoim ślubie. Od tamtej pory byli nierozłączni. Przeżyli razem ponad 50 lat. 

Tę poruszającą historię o miłości opisały w swojej książce Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze, korzystając m.in. z autentycznych listów, które przez lata były jedyną formą komunikacji bohaterów. Książka "Krótka historia o długiej miłości" ukazała się w Wydawnictwie Znak w 2018 roku.

O historii  Wiesławy Pajdak j Jerzego Śmiechowskiego opowiada także nagradzany reportaż radiowy Polskiego Radia autorstwa Eweliny Karpacz-Oboładze pt. "Literka po literce".

Zapraszamy do wysłuchania dołaczonego nagrania. 

***

Adaptacja: Katarzyna Dąbkowska-Kułacz

Reżyseria: Katarzyna Dąbkowska-Kułacz 

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Hubert Kułacz  

Obsada: Ewa Dałkowska (Wiesława Pajdak), Bogusław Semiotuk (Jerzy Śmiechowski) oraz Urszula Grabowska, Hubert Kułacz, Stanisław Górka, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Machnicki, Zbigniew Konopka, Kamila Kamińska, Anita Tomczak, Robert Czebotar, Przemysław Wyszyński, Bogdan Zdaniak.

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak