X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marta Rebzda "Kto się nie schowa, ten kryje"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 11:11
24 marca o godzinie 19:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marty Rebzdy "Kto się nie schowa, ten kryje" reżyserii Waldemara Modestowicza.
Audio
Kto się nie schowa, ten kryje - kadr z nagrania
Kto się nie schowa, ten kryje - kadr z nagraniaFoto: Marta Rebzda

Józef Roztropowicz razem z żoną Natalią dzierżawił ziemię w osadzie niedaleko Radziwiłłowa. Mieli czworo dzieci. Latem 1943, gdy sąsiedzi zaczęli napadać sąsiadów, Roztropowiczowie przeprowadzili się do Radziwiłłowa. Zamieszkali w kamienicy między innymi z rodziną Stramskich.

To właśnie nastoletnia Zosia Stramska, odkryła, że w schowku na drewno, w kuchni, z której korzystała jej rodzina, w całkowitych ciemnościach i w warunkach uwłaczających ludzkiej godności, przechowywane jest żydowskie dziecko. Jak się później okazało była to Sabinka Kagan. Dwuletnia dziewczynka o blond włosach i dużych niebieskich oczach.

Tak rozpoczyna się ta niezwykła radiowa opowieść, a ponieważ zrodziła się z reportażu, który cztery lata temu autorka nagrała dla Polskiego Radia, składa się również z warstwy dokumentalnej. Są to nagrania rozmów ze Stanisławą Roztropowicz, córką Natalii i Józefa, oraz Sabiną Heller, które spotkały się po przeszło pięćdziesięciu latach rozłąki.


                            Marta Rebzda "Kto się nie schowa, ten kryje" 

Reżyseria: Waldemar Modestowicz 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Jarosław Gawlik  

Obsada:

Danuta Stenka, Arkadiusz Jakubik, Jadwiga Jankowska - Cieślak, Przemysław Bluszcz, Katarzyna Dąbrowska, Grzegorz Kwiecień, Marcin Bosak, Borys Wiciński, Vanessa Aleksander, Nastazja Bytner, Antonina Żbikowska, Jakub Strach,

 


 

 

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Spotkanie w Paryżu". Spór polskiej komunistki i wolnego artysty

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 06:00
Słuchowisko jest adaptacją sztuki aktorki, scenarzystki i instrumentalistki - Patrycji Jankowskiej-Fessard pt. "Paryż, 30 czerwca"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komedia absurdów w gwiazdorskiej obsadzie

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 18:00
Dwuaktową komedię absurdów Henryka Bardijewskiego pt. "Kwestia zaufania" wyreżyserował Janusz Kukuła, a w rolach głównych występują Piotr Adamczyk, Andrzej Ferenc, Grażyna Barszczewska i Krzysztof Gosztyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warsztaty z rozstania" - słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 22:00
Czy nasze życie nie byłoby lepsze, gdybyśmy potrafili rozstawać się z niepotrzebnymi rzeczami? Ze starymi urazami chowanymi  w sercu? Ze wszystkim tym, co nam zabiera spokój duszy? Dlaczego nikt nas tego nie uczy? No właśnie! Najwyższy czas – czas na słuchowisko Anety Wróbel "Warsztaty z rozstania" w reżyserii autorki.
rozwiń zwiń