"Napoleonka" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 10:39
16 czerwca o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Jerzego Szczudlika "Napoleonka" w reżyserii Krzysztofa Szustera.
Audio
Anna Seniuk, Krzysztof Wakuliński
Anna Seniuk, Krzysztof WakulińskiFoto: Polskie Radio

Życie bywa słodkie, ale i niesłychanie kruche… jak napoleonka, którą zamawiają w kawiarni bohaterowie sztuki Jerzego Szczudlika. To właśnie tam spotyka się dwoje starszych ludzi, uwikłanych w skomplikowane relacje, dających dowody nie tylko miłości, poświęcenia, lojalności, ale też egoizmu, nieliczenia się z uczuciami drugiej strony.  Co jakiś czas do rozmowy zapraszany jest kelner, który razem z widzami odkrywa pogmatwane więzi, łączące kawiarnianych gości. Jak wiele możemy żądać od bliskiej nam osoby? Czy są granice oczekiwań? To najbardziej refleksyjny z dotychczasowych dramatów autora, choć nie brak w jego pierwszej części także powodów do uśmiechu. Nie zawiodą się i ci widzowie „Napoleonki”, którzy lubią być zaskakiwani zwrotami akcji. Tym razem autor daje nam ważny temat do przemyśleń na długo po zakończeniu spektaklu.

                            

Jerzy Szczudlik "Napoleonka"

  

Reżyseria: Krzysztof Szuster 

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski 


Obsada:

Anna Seniuk, Krzysztof Wakuliński, Marian Opania,

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Długie życie" Rafała Wojasińskiego w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 11:34
Anna Seniuk i Marian Opania w najnowszym słuchowisku Rafała Wojasińskiego grają wiekowe, małżeństwo żyjące na odległej prowincji. W ich życiu pojawiają się nagle nietypowi goście.
rozwiń zwiń