X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przestępca, który stał się człowiekiem" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 22:00
22 czerwca o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Sebastiana Reńcy "Przestępca, który stał się człowiekiem" w reżyserii Dobrosławy Bałazy.
Audio
  • "Przestępca, który stał się człowiekiem" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: W. Kusiński

Sergiusz Piasecki był jednym z ważniejszych literatów w przedwojennej Polsce i na emigracji. Jako pisarz narodził się za więziennymi murami, po tym, jak w 1926 r. został skazany za napad z bronią w ręku na 15 lat więzienia. Do jego uwolnienia przyczynił się Melchior Wańkowicz, który w „Wiadomościach Literackich” opisał jego historię. Dzięki zaangażowaniu Wańkowicza i innych dziennikarzy czy pisarzy, prezydent Ignacy Mościcki ułaskawił Piaseckiego.  

W słuchowisku „Przestępca, który stał się człowiekiem” Sebastiana Reńcy, poprzez pryzmat osób, które Piaseckiego znały lub o nim pisały, poznajemy pierwsze godziny pisarza  spędzone na wolności oraz jego późniejsze losy, w czasie okupacji i na emigracji.


Sebastian Reńca "Przestępca, który stał się człowiekiem"

  

Reżyseria: Dobrosława Bałazy 

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski 

 

Obsada:

Piotr Bajor, Jan Staszczyk, Krzysztof Szczerbiński, Mikołaj Klimek, Mirosław Wieprzewski, Leon Charewicz, Andrzej Mastalerz,Damian Kulec, Przemysław Wyszyński,

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Długie życie" Rafała Wojasińskiego w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 11:34
Anna Seniuk i Marian Opania w najnowszym słuchowisku Rafała Wojasińskiego grają wiekowe, małżeństwo żyjące na odległej prowincji. W ich życiu pojawiają się nagle nietypowi goście.
rozwiń zwiń