"Kropla deszczu w ciemnym oceanie" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 08:30
12 października o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marty Rebzdy "Kropla deszczu w ciemnym oceanie" w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Audio
  • "Kropla deszczu w ciemnym oceanie" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)
Kadr z nagrania słuchowiska Kropla deszczu w ciemnym oceanie
Kadr z nagrania słuchowiska "Kropla deszczu w ciemnym oceanie"Foto: Marta Rebzda

Raz na jakiś czas zdarza się miłość, która zdaje się nie mieć początku ani końca. Jest ponad czasem. Trwa mimo przeciwności losu. Taka jest właśnie opowieść o Hannie i Jerzym.

Rozpoczyna się gdzieś w okresie wojny, by znaleźć swoją kulminację, spełnienie, sześćdziesiąt lat później. To wtedy odkrywają siebie na nowo. W innych okolicznościach, w innym czasie, który jest dla nich niestety coraz mniej łaskawy.

Hanna powoli traci pamięć. Gubi się. "Jestem jak kropla deszczu w ciemnym oceanie" – mówi o sobie. Za namową syna Hanny postanawiają kupić kampera i wybrać się w ostatnią podróż.

Później jest już tylko dom seniora, w którym Jerzy towarzyszy Hannie do ostatniej chwili.

 

Marta Rebzda "Kropla deszczu w ciemnym oceanie"

 

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Jarosław Gawlik

 

Obsada:

Ewa Wiśniewska, Olgierd Łukaszewicz, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Mateusz Rusin, Katarzyna Dąbrowska, Paulina Holtz, Piotr Grabowski, Leon Charewicz, Zdzisław Wardejn oraz Jerzy R. Nowicki

Czytaj także

"Nakarmić kamień" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 12:05
22 września o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Bronki Nowickiej "Nakarmić kamień" w adaptacji i reżyserii Artura Urbańskiego.
rozwiń zwiń