"Płyń, Kapitanie, płyń..." - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 11:26
15 grudnia o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marty Rebzdy "Płyń, Kapitanie, płyń..." w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Audio
  • "Płyń, Kapitanie, płyń..." (Słuchowisko w radiowej Jedynce)
Grzegorz Damięcki
Grzegorz DamięckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Krzysztof (Grzegorz Damięcki) jest polonistą w jednym z warszawskich liceów. Swoją żonę, Joannę (Katarzyna Dąbrowska), koleżankę po fachu, poznał na szkolnym korytarzu. Nie układa im się. Żyją obok siebie. Dodatkowo Krzysztof jest w konflikcie z dyrektorką szkoły.

Rodzice uczniów klasy, w której ma wychowawstwo, skarżą się na jego metody wychowawcze. Nie wyrażają zgody, by wciągał ich dzieci w pomoc bezdomnym. Tymczasem Krzysztofowi zależy jedynie na tym, by uwrażliwić młodych ludzi na drugiego człowieka. Pokazać im, że bezdomność to nie wybór.

W poczuciu bezsilności i niezrozumiany, postanawia "zniknąć" z własnego życia. Na swojej drodze spotyka kapitana (Marian Opania), który z grupą bezdomnych buduje statek.  

 

Marta Rebzda "Płyń, Kapitanie, płyń..."

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Jarosław Gawlik


Obsada:

Marian Opania, Grzegorz Damięcki, Katarzyna Dąbrowska, Ewa Bułhak - Rewak, Agnieszka Warchulska, Przemysław Bluszcz, Krzysztof Dracz, Sławomir Grzymkowski, Oskar Hamerski, Krzysztof Stelmaszyk, Mateusz Rusin


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nakarmić kamień" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 12:05
22 września o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Bronki Nowickiej "Nakarmić kamień" w adaptacji i reżyserii Artura Urbańskiego.
rozwiń zwiń