"Płyń, Kapitanie, płyń..." - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 11:26
15 grudnia o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marty Rebzdy "Płyń, Kapitanie, płyń..." w reżyserii Waldemara Modestowicza.
Audio
  • "Płyń, Kapitanie, płyń..." (Słuchowisko w radiowej Jedynce)
Grzegorz Damięcki
Grzegorz DamięckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Krzysztof (Grzegorz Damięcki) jest polonistą w jednym z warszawskich liceów. Swoją żonę, Joannę (Katarzyna Dąbrowska), koleżankę po fachu, poznał na szkolnym korytarzu. Nie układa im się. Żyją obok siebie. Dodatkowo Krzysztof jest w konflikcie z dyrektorką szkoły.

Rodzice uczniów klasy, w której ma wychowawstwo, skarżą się na jego metody wychowawcze. Nie wyrażają zgody, by wciągał ich dzieci w pomoc bezdomnym. Tymczasem Krzysztofowi zależy jedynie na tym, by uwrażliwić młodych ludzi na drugiego człowieka. Pokazać im, że bezdomność to nie wybór.

W poczuciu bezsilności i niezrozumiany, postanawia "zniknąć" z własnego życia. Na swojej drodze spotyka kapitana (Marian Opania), który z grupą bezdomnych buduje statek.  

 

Marta Rebzda "Płyń, Kapitanie, płyń..."

Reżyseria: Waldemar Modestowicz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Jarosław Gawlik


Obsada:

Marian Opania, Grzegorz Damięcki, Katarzyna Dąbrowska, Ewa Bułhak - Rewak, Agnieszka Warchulska, Przemysław Bluszcz, Krzysztof Dracz, Sławomir Grzymkowski, Oskar Hamerski, Krzysztof Stelmaszyk, Mateusz Rusin


 

Czytaj także

"Nakarmić kamień" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 12:05
22 września o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Bronki Nowickiej "Nakarmić kamień" w adaptacji i reżyserii Artura Urbańskiego.
rozwiń zwiń