"Kaczo" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 14:45
21 marca o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Bogusława Schaeffera "Kaczo" w adaptacji i reżyserii Mariusza Orskiego.
Audio
Andrzej Mastalerz
Andrzej MastalerzFoto: W. Kusiński

"Kaczo" to intrygująca komedia o życiu, teatrze i aktorach, w której następuje zderzenie doświadczeń wielkiego artysty z dążeniem do sławy nowego pokolenia aktorów, rozpoczynających swą karierę zawodową.

Bogusław Schaeffer to jeden z najciekawszych współczesnych artystów i niezwykle ważna postać polskiej kultury. To artysta o niezwykle rozległych zainteresowaniach twórczych i kontrowersyjnych poglądach estetycznych.

Schaeffer jest prekursorem wprowadzenia na scenę techniki collage’u, której świetnym przykładem jest "Kaczo". Autor swobodnie żongluje różnorodnymi konwencjami, łączy i przeplata muzykę i tekst, filozoficzne monologi oraz scenki opisujące przyziemne perypetie bohaterów.

W spektaklu nie zabrakło fantazji, swobody, dowcipu i niespodzianek, gdyż jak stwierdził sam autor sztuki: „Chcę, by widz w teatrze śnił, a nie żeby sprawdzał czy wszystko jest na miejscu. Piszę sztuki dla marzycieli, nie dla kontrolerów”.


 Bogusław Schaeffer "Kaczo"

Adaptacja: Mariusz Orski

Reżyseria:  Mariusz Orski

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Muzyka: Katarzyna Denkiewicz


Obsada:

Andrzej Mastalerz, Dominika Kluźniak, Adam Bauman

 

 

Czytaj także

"Gospodyni domowa" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 10:39
Znakomite kreacje Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Olgierda Łukaszewicza w słuchowisku Rafała Wojasińskiego "Gospodyni domowa" w radiowej Jedynce. Spektakl reżyserował Waldemar Modestowicz.  
rozwiń zwiń