"Nareszcie możemy być źli" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 10:40
28 marca (sobota) o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Jarosława Jakubowskiego "Nareszcie możemy być źli" w reżyserii Adama Wojtyszko.
Audio
  • "Nareszcie możemy być źli" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)
Lidia Sadowa
Lidia SadowaFoto: Polskie Radio

Dwie pary wybrały się na tropikalną wycieczkę nad jedno z mórz południowych, by ocalić swoje związki i odreagować towarzyszące im na co dzień traumy – osobiste i te większe, narodowe. Demony jednak dopadają we śnie męskich bohaterów tej sztuki. To sny o przegranych powstaniach, wojnie i katastrofie smoleńskiej, wpływ kompleksów.

W sztuce cały czas panuje atmosfera niepokojącego napięcia – idylliczny spokój kurortu nieustannie zakłócany jest przez poczucie zagrożenia towarzyszące turystom.

Perspektywa historyczna – przegrane wojny i powstania, katastrofa smoleńska – nakłada się na perspektywę osobistą – kompleksy, świadomość przegranej, "monotonne lata impotencji" oraz kryzysy w związkach. To zarazem bolesny portret rozpadu mężczyzny i sztuka o pamięci zbiorowej i kompleksach narodowych.


Jarosław Jakubowski "Nareszcie możemy być źli"

Reżyseria:  Adam Wojtyszko

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun


Obsada:

Lidia Sadowa, Olga Sarzyńska, Paweł Koślik, Piotr Furman, Sławomir Pacek

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gospodyni domowa" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 10:39
Znakomite kreacje Jadwigi Jankowskiej-Cieślak i Olgierda Łukaszewicza w słuchowisku Rafała Wojasińskiego "Gospodyni domowa" w radiowej Jedynce. Spektakl reżyserował Waldemar Modestowicz.  
rozwiń zwiń