Premiera słuchowiska "Kwarantanna" Marty Rebzdy w teatralnym cyklu Radiowej Jedynki. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 07:11
"Kwarantanna" autorstwa Marty Rebzdy i w reżyserii Waldemara Modestowicza to spektakl poruszający tematykę aktualnych wydarzeń spowodowanych walką z koronawirusem. W premierowym słuchowisku Teatru Polskiego Radia wystąpili m.in. Marta Lipińska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Ewa Konstancja Bułhak, Piotr Grabowski i Emilia Krakowska.
Kadr z nagrania słuchowiska Kwarantanna
Kadr z nagrania słuchowiska "Kwarantanna"Foto: Marta Rebzda

Posłuchaj
48:51 [ PR1]PR1 (mp3) 14 czerwiec 2020 21_07_03.mp3 Słuchowisko "Kwarantanna" Marty Rebzdy (Jedynka)

 

Ola jest w trzydziestym szóstym tygodniu ciąży. Po wizycie w przychodni, w której w tym samym czasie przebywała zakażona osoba, przebywa w domowej kwarantannie. Jednocześnie jej mama, pielęgniarka, otrzymuje decyzję o skierowaniu do pracy w zakładzie opiekuńczo-leczniczym. 


Kadr z nagrania słuchowiska "Kwarantanna" Kadr z nagrania słuchowiska "Kwarantanna", fot. Marta Rebzda

To opowieść o lęku, samotności, marzeniach i miłości. - Każdego z nas koronawirus zastał w innej sytuacji. Jednych w podróży, innych w chorobie, depresji, w długach, kredytach, jeszcze innych w żałobie. Skazał na wspólne więzienie lub porozdzielał rodziny, kochanków i przyjaciół. Miliony indywidualnych historii, do wysłuchania jednej z nich Państwa zapraszamy mówi Marta Rebzda, autorka słuchowiska.

Obsada słuchowiska: Marta Lipińska, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Ewa Konstancja Bułhak, Piotr Grabowski, Justyna Kowalska i Emilia Krakowska.


Kadr z nagrania słuchowiska "Kwarantanna" Kadr z nagrania słuchowiska "Kwarantanna", fot. Marta Rebzda

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska, opracowanie muzyczne: Jarosław Gawlik.

***

Premierowe słuchowisko "Kwarantanna" na antenie Programu 1 Polskiego Radia wyemitowaliśmy w niedzielę (14 czerwca) tuż po o godz. 21.00.


 

 

Czytaj także

"Chaja i Chaim. Opowieść o dwóch liściach" - premierowe słuchowisko w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 08:32
26 stycznia o godzinie 21:00 zaprosiliśmy Państwa do radiowej Jedynki na premierowe słuchowisko Marty Rebzdy pt. "Chaja i Chaim. Opowieść o dwóch liściach" w reżyserii Waldemara Modestowicza.
rozwiń zwiń