Słuchowisko "Żabusia" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Henryka Rozena

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2020 06:00
Gabriela Zapolska, specjalistka od rozprawiania się z mieszczańską hipokryzją, w "Żabusi" na warsztat bierze małżeńską zdradę.
Małgorzata Kożuchowska podczas sesji w Teatrze Polskiego Radia
Małgorzata Kożuchowska podczas sesji w Teatrze Polskiego RadiaFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
48:02 [ PR1]PR1 (mp3) 19 czerwiec 2020 21_07_30.mp3 Słuchowisko "Żabusia" Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Henryka Rozena (Jedynka)

 

W rodzinie Bartnickich z pozoru wszystko jest w porządku. Ale tylko z pozoru. Uwielbiana przez domowników Helena, z rozrzewnieniem nazywana Żabusią, jest kobietą wiarołomną, z lubością oddaje się romansom, kpiąc z małżeńskich ślubów.

I pewnie mogłaby jeszcze długo oszukiwać męża, gdyby nie fakt, że kolejny kochanek okazuje się narzeczonym jej szwagierki, Marii. Ale nawet, gdy prawda wychodzi na jaw, domownicy wolą tkwić w przekonaniu, że to żart tylko. Bo tak jest bezpieczniej, wygodniej, prościej. 

Reżyseria i adaptacja: Henryk Rozen, realizacja: Andrzej Brzoska, opracowanie muzyczne: Tomasz Obertyn.  

ObsadaHenryk Talar - Bartnicki, Małgorzata Kożuchowska - Helena (Żabusia), Stanisław Brudny - Milewski, Ewa Wawrzoń - Milewska, Jacek Brzostyński - Julian, Zofia Zborowska - Maria, Edyta Jungowska - Maniewiczowa, Katarzyna Słomska - Franciszka, Maria Robaszkiewicz - Niańka, Joanna Pach - Mała Jadzia.

Słuchowisko zostało zrealizowane w 2012 roku. Zostanie nadane w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic 2 do odbioru za pomocą kina domowego z włączonym dekoderem tego systemu (Dla słuchaczy nieposiadających kina domowego jakość stereo bez zmian).

kk

Zobacz więcej na temat: słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak