Bitwa Warszawska 1920. Słuchowisko "Ryngraf". Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 13:50
Niepełnoletni chłopak zaciąga się do Armii Ochotniczej i walczy w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Jego szlak bojowy poznajemy ze wspomnień snutych 30 lat później przez porucznika "Drzazgę", który oczekuje na wykonanie wyroku śmierci w mokotowskim więzieniu. Program 1 Polskiego Radia zaprasza w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej na słuchowisko "Ryngraf".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Fuks Marian/NAC

Polskie Radio Bitwa Warszawska1200x660.jpg
"1920. Bitwa, która ocaliła Europę". Unikatowy album Polskiego Radia w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Przedstawione w słuchowisku postaci pierwszoplanowe, w tym główny bohater Piotr, oraz wydarzenia są dziełem wyobraźni pisarskiej, inspirowanej przede wszystkim pamiętnikami Władysława Kocota z wojny polsko-bolszewickiej i opowiadaniem "Koń na wzgórzu" Eugeniusza Małaczewskiego. Wykorzystane w słuchowisku autentyczne wypowiedzi postaci historycznych autor zaczerpnął ze źródeł dostępnych na portalu sierpien1920.pl.


Posłuchaj
53:42 PR1_MPLS 2020_08_15-17-03-52.mp3 "Ryngraf" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)

 

Czytaj także:

"Ryngraf"

Autor: Jarosław Jakubowski

Reżyser: Janusz Kukuła

Realizator dźwięku: Agnieszka Szczepańczyk

Muzyka: Piotr Salaber

Obsada: Adam Bauman, Krzysztof Gosztyła, Przemysław Wyszyński, Andrzej Ferenc, Mariusz Bonaszewski, Ewa Kania, Robert Czebotar, Krzysztof Szczepaniak, Sławomir Holland, Marcin Troński, Rafał Zawierucha, Olgierd Łukaszewicz, Jan Wituch, Zbigniew Suszyński Witos, Janusz Kukuła

Czytaj także

Bitwa Warszawska w Polskim Radiu. Konkurs na słuchowisko rozstrzygnięty

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 10:13
Rozpisany w listopadzie konkurs na scenariusz słuchowiska w 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej rozstrzygnięty! Laureatem I nagrody został Jarosław Jakubowski za scenariusz słuchowiska "Ryngraf". To i pozostałe nagrodzone słuchowiska słuchacze Programu 1 Polskiego Radia będą mogli usłyszeć w sierpniu.
rozwiń zwiń