Komputer dla dziecka. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego sprzętu?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 13:28
Zakup odpowiedniego komputera dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Jaki model będzie najbardziej odpowiedni? Czym się kierować w zakupie? Jakie programy zainstalować? 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Syda Productions

Posłuchaj
10:48 4 PR laptopy.mp3 Komputer dla dziecka. Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego sprzętu? (Cztery pory roku/Jedynka)

Laptop dla ucznia.jpg
Akcja "Laptop dla ucznia". Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów

 

Przemyślany zakup

Przed zakupem sprzętu komputerowego dla dziecka należy zastanowić się, do czego będzie on służył. Z pewnością laptop, który posłuży do gier i tworzenia grafiki powinien być wydajny i mieć dobre podzespoły. Inaczej wygląda sprawa, kiedy komputer będzie używany głównie do prac biurowych i surfowania po Internecie. 

 - Jeżeli to jest laptop dla ucznia, który będzie służył do nauki z odrobiną rozrywki, to koszt zakupu wyniesie ok. 1500 zł - mówi w "Czterech porach roku" Kuba Marcinowicz z radiowej Czwórki. - To nie jest wygórowana kwota, a urządzenie będzie zadowalającej jakości - dodaje. 

Używany sprzęt - czy warto? 

Gość audycji podkreśla, że dobrym rozwiązaniem jest zakup używanego sprzętu komputerowego. - Zakup laptopów poleasingowych, używanych, jest bardzo dobrym rozwiązaniem - stwierdza. - Zazwyczaj to dobre urządzenia, tylko trzeba się na tym znać, aby w prosty i szybki sposób móc zweryfikować, czy dane urządzenie jeszcze coś potrafi - wyjaśnia Kuba Marcinowicz. 

Komputer dla gracza 

Na rynku istnieją tzw. komputery gemingowe, przeznaczone dla graczy. - Gry czasami mają bardzo duże wymagania, więc taki komputer musi nadążać za światem nowym technologii - mówi Kuba Marcinowicz. - W tym przypadku musimy postawić na grafikę, wydajny procesor rzędu i5 lub i7 - zaznacza. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku 

Prowadzą: Marzena Kawa i Roman Czejarek 

Gość: Kuba Marcinowicz (radiowa Czwórka)

Data emisji: 21.09.2020 r. 

Godzina emisji: 9.21

ans 

Czytaj także

Kształcenie on-line. Tylko nauka czy sprawdziany również?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 12:35
- Dyrektor szkoły w porozumieniu z nauczycielem, uwzględniający refleksje i opinie rodziców, powinien zaproponować taki tryb oceniania ucznia. Podpowiedzią może być zmiana na ocenianie kształtujące i dostosowanie wewnątrzszkolnego systemu oceniania do bieżącej sytuacji - mówiła w "Czterech porach roku" Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "Laptop dla ucznia". Instytucje i organizacje wspierają zakup laptopów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 18:00
„Kiedy w domu jest kilkoro dzieci w wieku szkolnym, a rodzice pracują zdalnie, dostęp do komputera jest utrudniony” – mówi Monika Florek Mostowska, wiceprezes Palotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl. Organizacja w ramach akcji „Laptop dla ucznia” planuje zakupić 100 laptopów dla 10 szkół. Problem dostrzegło również Ministerstwo Cyfryzacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak nie utonąć w natłoku codziennych spraw i obowiązków?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 12:47
Rozpoczął się rok szkolny, w związku z czym rodzicom też przybyły nowe obowiązki. Odprowadzanie dzieci do szkoły, czy przedszkola, praca z nimi w domu, do tego inne codzienne domowe zajęcia. Jak to wszystko pogodzić i zorganizować by sprawnie działało? 
rozwiń zwiń