Tomasz Lerski "Godziny na tarczy historii" - zapraszamy do wysłuchania słuchowiska

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 06:00
16 października 1978 roku w Watykanie o godz. 18.44 ogłoszono światu wielką nowinę - Habemus Papam! Mamy Papieża! Po raz pierwszy od stuleci papieżem wybrano nie Włocha, lecz człowieka z dalekiego kraju, Polaka - Karola Wojtyłę. Słowianina, którego zwiastował w słynnym wierszu natchniony proroczo Juliusz Słowacki.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Jan Paweł II - dziś święty - odmienił nie tylko Kościół katolicki, odmienił Europę, przyczynił się walnie do ogromnych zmian ustrojowych w Europie Środkowej i Wschodniej, do trwałego obalenia komunizmu.

Rok 2020 jest rokiem stulecia urodzin jednego z największych Polaków na przestrzeni dziejów, przywódcy i autentycznego władcy dusz milionów ludzi, który nie orężem, nie zbrojnie, ale słowem i modlitwą dokonał więcej, niż nie jedno mocarstwo siłą i podstępem.

Jan Paweł II powiedział w Łagiewnikach w roku 2002: "Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, ustrojów ekonomicznych i politycznych, szerokich dziedzin rozwoju kultury i cywilizacji. Nie lękajcie się!..." Jest to przesłanie istotne dla nas wszystkich na dziś i na zawsze, dla Polski i całej ludzkości.

Tomasz Lerski "Godziny na tarczy historii"

Reżyseria: Dobrosława Bałazy, realizacja akustyczna: Paweł Szaliński, opr. muz. Marian Szałkowski.


Posłuchaj
43:09 2020_10_17 PR1_21_07_03_Słuchowisko_w_Jedynce.mp3 Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska "Godziny na tarczy historii" (Słuchowisko w Jedynce)

 

. .

ag/kk