"Dzieci bliżej historii". Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska "Nieznany żołnierz"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 11:30
Grób Nieznanego Żołnierza wrósł na stałe w Warszawę i chociaż prawie każdy jest w stanie umiejscowić go na mapie stolicy, to większość nie zna jego historii. A jest ona fascynująca. 
Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie
Grób Nieznanego Żołnierza w WarszawieFoto: Shutterstock/Soft Light

Posłuchaj
23:32 PR1_MPLS 2020_11_01-18-08-45.mp3 Posłuchaj słuchowiska "Nieznany żołnierz" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)

Tym razem w ramach cyklu "Dzieci bliżej historii" Program 1 Polskiego Radia zaprosił najmłodszych słuchaczy na słuchowisko "Nieznany żołnierz". 

Młody Tadzio odkrywa po drugiej stronie lustra portal przenoszący w czasie. Trafia w sam środek walk o Lwów w 1918 r. Telefon komórkowy, który zabrał ze sobą, raczej na niewiele się zda. Czy podczas swojej niebezpiecznej eskapady w przeszłość odkryje tajemnicę Grobu Nieznanego Żołnierza? Czy bezpiecznie powróci do współczesności?

Tego dowiecie się z premierowego słuchowiska Piotra Skotnickiego "Nieznany Żołnierz".

***

"Nieznany żołnierz"

Scenariusz i reżyseria: Piotr Skotnicki, realizacja akustyczna Maciej Kubera, Muzyka Piotr Skotnicki

Występują: Stanisław Brudny, Kuba Jóźwik, Marcin Troński, Damian Kulec, Monika Obara, Zbigniew Konopka.

 ***

Słuchowisko (które wyemitowaliśmy w niedzielę 1.11 po godz. 18.00) powstało w ramach cyklu 22 słuchowisk historycznych "Dzieci bliżej historii" przygotowanych we współpracy Teatru Polskiego Radia z Polską Fundacją Narodową.

Czytaj więcej
dziecko radio 1200.jpg
"Dzieci bliżej historii" - słuchowiska dla dzieci na antenie radiowej Jedynki

"Dzieci bliżej historii" to oryginalne przedsięwzięcie Teatru Polskiego Radia i Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach którego wybitni autorzy, reżyserzy i aktorzy przedstawiają najmłodszym odbiorcom trudną tematykę historyczną w przystępnej formie radiowego słuchowiska.

 W cyklu „Dzieci bliżej historii” podejmujemy się ważnego zadania opowiadania o historii i ludziach, którzy odegrali w niej znaczącą rolę. To trudne wyzwanie, ale bardzo się staramy, by najmłodsi słuchacze Polskiego Radia poprzez słuchowiska poznawali losy i motywacje Bohaterów – mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia.

***

Kolejne słuchowiska historyczne dla dzieci i młodzieży zostaną wyemitowane: 11, 15 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia 2020 r.

Projekt finansowany jest przez Polską Fundację Narodową. 

kh

Czytaj także

Polskie Radio i Polska Fundacja Narodowa: słuchowiska historyczne dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 09:40
Polskie Radio we współpracy z Polską Fundacją Narodową szykują nie lada gratkę dla najmłodszych słuchaczy. Chodzi o 22 słuchowiska historyczne, których emisja na antenie Programu 1 Polskiego Radia już od połowy marca. 
rozwiń zwiń