"Widok z okna" - zapraszamy na niezwykłe słuchowisko

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 10:45
Dziesięć okien znajdujących się w Polsce pod przeróżnymi adresami, od Pomorza po Śląsk. "Widok z okna" to radiowa antologia stworzona przez uczestników Kursu reżyserii radiowej, organizowanego przez Szkołę Wajdy i Teatr Polskiego Radia, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Africa Studiokozirsky

Posłuchaj
47:27 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_12_26 PR1_21_06_43_Słuchowisko_w_Jedynce.mp3 "Widok z okna" - zapraszamy na niezwykłe słuchowisko (Słuchowisko w Jedynce)

 

Zapraszamy do podsłuchiwania opowieści o ludziach nadzwyczaj zwyczajnych i zwyczajnie nadzwyczajnych. Ludziach, którzy zatrzymują się na kilka minut, aby spojrzeć na świat w roku 2020, roku innym, niż wszystkie dotąd.

Marek Głuszczak, Klara Wojtkowska, Kamil Maria Banasiak, Karolina Kowalczyk, Anna Siek, Damian Dąbek, Piotr Cieński, Paweł Drzewiecki, Karolina Przystupa oraz Katarzyna Dudzic-Grabińska napisali i wyreżyserowali intymne, niekiedy autobiograficzne sceny z życia. Samotność, bezsilność i smutek łączą się w nich z miłością (w jej wszystkich odmianach), refleksją nad współczesnością, siłą rodziny, przyjaźni i magią gwiazd.

Widoki z okna 2020 mienią się kolorami, rytmami i emocjami, tworząc portret nowoczesnej Polski, za której oknami kłębią się problemy stare jak świat. Jest to też pewnego rodzaju obraz wrażliwości młodego pokolenia artystów, których samodzielną twórczość będą mogli Państwo usłyszeć na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

radio słuchowisko 1200 free
Słuchowiska w Programie 1

***

Reżyseria: praca zbiorowa

Realizacja akustyczna: Agnieszka Szczepańczyk

Opracowanie muzyczne: praca zbiorowa

W nagraniach wzięli udział wybitni aktorzy związani od lat z Teatrem Polskiego Radia: Anna Cieślak, Ewa Kania, Joanna Pach-Żbikowska oraz Piotr Troński. W słuchowisku pojawią się też radiowi debiutanci: Anna Białoń, Anna Buczkowska, Kamil Maria Banasiak oraz Paweł Bernadowski.

***

Słuchowisko "Widok z okna" zostało wyemitowane w Programie 1 Polskiego Radia w sobotę, 26 grudnia, po godz. 21.00.

kk