Powrót kultowego T.Love. Jan Benedek: pracujemy nad płytą

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 16:19
O tym, że zespół T.Love znowu pojawi się na muzycznej scenie, mówi się już od jakiegoś czasu. - Stary T.Love powróci. Ten, który pamięta wiele osób i ceni sobie te czasy i te płyty - potwierdza w Programie 1 Polskiego Radia Jan Benedek. Jak wyglądają prace nad nową płytą?
Jan Benedek
Jan BenedekFoto: materiały promocyjne

Reggaeside1200.jpg
Reggaeside z nowym coverem. "Shape of You" muzycy zinterpretowali w swoim stylu
Posłuchaj
15:25 2021_03_24 14_23_59_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Wiele osób na wiadomość o powrocie T.Love zareagowało z entuzjazmem, licząc, że wreszcie wróci stare, dobre T.Love. Czy zespół spełni oczekiwania fanów? (Muzyczna Jedynka)

W ostatnim czasie Muniek Staszczyk zdradził, że zamierza reaktywować T.Love, którego działalność była zawieszona od 2017 roku. Podporą zespołu przez lata był m.in. Jan Benedek, kojarzony także z Tilt, Love Kings i Warsaw.

Źródło: Johnny's Sound/Janek Benedek, "Nerwowy"

Trwają prace nad płytą

Jan Benedek przyznaje, że zdarzało mu się mieć na pieńku z Muńkiem Staszczykiem, ale to nie przeszkadzało przy wspólnej pracy nad różnymi projektami. - Trzy lata temu Muniek zaproponował mi taką grubszą kooperację, czyli po prostu powrót do naszego składu z "Kinga" (album wydany w 1992 roku - red.): Jarek Polak, Jacek Perkowski, Paweł Nazimek, Muniek i ja - mówi gość Jedynki.

- Teraz to się dzieje. Napisaliśmy z Muńkiem dziesięć piosenek, tj. tyle piosenek zostało nam po odsiewie i pracujemy dalej. Jesteśmy bardziej na etapie demo kompozytorskiego czy takiej przedprodukcji. Nad płytą pracujemy zdalnie. Jarek wysyła do mnie bębny, Jacek gitary, Muniek nagrał wstępnie wokale, a ja to składam - dodaje Jan Benedek.

Powrót przeszłości, spojrzenie w przyszłość

Wiele osób na wiadomość o powrocie T.Love zareagowało z entuzjazmem, licząc, że wreszcie wróci stare, dobre T.Love. Czy zespół spełni oczekiwania fanów?

- Oczywiście, że wróci stary T.Love, który pamięta wiele osób i ceni sobie te czasy i te płyty. Niemniej czasy zmieniły się, chociaż ktoś powiedział: "Panowie, wy właściwie już nie musicie wyważać drzwi, bo one są od dawna otwarte". To byłoby jednak słabe, gdybyśmy nagrali kopie piosenek sprzed lat. Musimy zrobić coś więcej i coś ekstra. Mam nadzieję, że jesteśmy na dobrym tropie. To będzie powrót do przeszłości, ale ze spojrzeniem w przyszłość - komentuje Jan Benedek.

Jan Benedek pracuje również nad - niezwiązanym z T.Love - projektem z Pawłem Krawczykiem. - Zrobiliśmy jeden niezły numer, ale to będzie całkowicie inny projekt. Być może z udziałem także innych wokalistów. Jest co robić - mówi enigmatycznie.

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadził: Marcin Kusy

Gość: Jan Benedek (muzyk, kompozytor, gitarzysta i wokalista, producent muzyczny)

Data emisji: 24.03.2021 

Godzina emisji: 14.23

DS

Zobacz więcej na temat: T.Love Marcin Kusy płyta

Czytaj także

Patryk Pietrzak: pandemia zweryfikowała wiele rzeczy w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 16:10
- Długo robiłem to nieświadomie, myśląc, że gromadzę nagrania demo dla zespołu, a w pewnym momencie stwierdziłem, że to musi być mój pełnoprawny materiał - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o przygotowywanym albumie "Ok Boomer" Patryk Pietrzak. Artysta dotąd kojarzony z występów w łódzkiej grupie Ted Nemeth, tym razem postanowił stworzyć solowy projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaśka Sochacka z debiutancką płytą. "Ma być szczerze i prawdziwie"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 17:35
Już w ten piątek ukaże się debiutancki album Kaśki Sochackiej zatytułowany "Ciche dni". - Stworzenie tych piosenek kosztowało mnie więcej, ponieważ trzeba było zajrzeć głębiej, mocniej i szczerzej. Jednak po to robi się tę muzę, żeby ona była szczera i prawdziwa - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Kaśka Sochacka.
rozwiń zwiń