Aneta Figiel w repertuarze Kabaretu Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 16:30
Na albumie "Aneta Figiel i Starsi Panowie. Zupełnie inna historia", który jest "Płytą tygodnia" w Programie 1 Polskiego Radia, znalazły się piosenki z Kabaretu Starszych Panów. - Teksty Jeremiego Przybory są dla mnie absolutnie mistrzostwem. Już jakiś czas temu myślałam, żeby się z tym zmierzyć - powiedziała Aneta Figiel w "Muzycznej Jedynce". 
Aneta Figiel
Aneta FigielFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Aneta Figiel, fot. Nazar Vasko 1200.JPG
"Aneta Figiel i Starsi Panowie. Zupełnie inna historia"

Artystka wyjaśniała, że za utwory z Kabaretu Starszych Panów niełatwo było się zabrać. - Zawsze gdzieś był taki niepokój, że jak to jest tak dobre w oryginale, to nie należałoby tego ruszać - podkreśliła. - To nie jest prosty repertuar, ale z drugiej strony jest doskonały, więc czemu mielibyśmy go nie przypominać. Należy celebrować takie rzeczy - dodała. 


Posłuchaj
18:05 2021_04_14 14_18_10_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Aneta Figiel w repertuarze Kabaretu Starszych Panów (Muzyczna Jedynka)

 

Wybór repertuaru 

Aneta Figiel zwracała uwagę, że wybór piosenek z bogatego repertuaru Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego był dokonywany na bieżąco, w trakcie przygotowywania albumu. - Repertuar dobieraliśmy. Zaczęliśmy od piosenki "W słowach ślad tylko został", która tekstowo jest bardzo istotna i przepiękna, a później dobieraliśmy sobie kolejne utwory, m.in. "Szarp Pan bas", "Herbatka", i nagle się okazało, że mamy 10 piosenek i coś z tym trzeba zrobić - wspominała. 

Album, który ukazał się 14 kwietnia, zapowiada piosenka "W słowach ślad". Ponad pół wieku temu śpiewała ją Kalina Jędrusik.

"W słowach ślad" - oficjalny kanał Anety Figiel / You Tube 


Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Marcin Murawski. W jej tworzeniu brali udział m.in. Dawid Lubowicz, Fryderyk Młynarski i Adam Lemańczyk. - Mieliśmy taki zamysł, jeżeli chodzi o tę płytę, żeby do każdej piosenki zapraszać muzyków, którzy swoją charakterystyką gry będą idealnie pasować do aranżu, którzy się w tym aranżu odnajdą - powiedziała Aneta Figiel. 

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Marcin Kusy 

Gość: Aneta Figiel (wokalistka) 

Data emisji: 14.04.2021 r. 

Godzina emisji: 14.18

ans

Czytaj także

Aneta Figiel. Wszystko zaczęło się w... pralce

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 10:20
O niezwykłych początkach swojej kariery wokalnej opowiedziała artystka znana między innymi z programu "Jaka to melodia?" oraz debiutanckiej płyty "Plan A".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspominamy Krzysztofa Krawczyka. "Odchodzą najlepsi, ale pozostają ich dzieła"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 16:20
- Ten żal po stracie bardzo ważnego "przechodnia", który przechadzał się między nami i podarował nam tyle piosenek, nie słabnie - powiedział Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. W "Muzycznej Jedynce" wraz ze słuchaczami wspominaliśmy Krzysztofa Krawczyka, legendę polskiej sceny muzycznej, który zmarł w ostatni poniedziałek.
rozwiń zwiń