"Niemalowane" - słuchowisko o współczesnym Wyspiańskim [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 22:12
Rok 2021, Kraków. Stanisław Wyspiański, zawieszony po śmierci gdzieś między światami, jeszcze nie przeszedł na "tamtą" stronę. Niespodziewanie zjawia się Dziennikarz z jego "Wesela". Słuchowisko Zuzanny Talar "Niemalowane" w reżyserii Michała Wdowiaka w radiowej Jedynce. Zapraszamy!
Henryk Talar
Henryk TalarFoto: Polskie Radio

Posłuchaj
40:32 Jedynka/Słuchowisko w Jedynce - 20.05.2021 "Niemalowane" - słuchowisko o współczesnym Wyspiańskim (Słuchowisko w Jedynce)

Stanisław Wyspiański i Dziennikarz rozpoczynają rozmowę o życiu, które przeminęło, o twórczości, którą rozumiało niewielu, a której Wyspiański bronił nawet za cenę braku uznania. Wywiad rzeka przeradza się w rozliczenie Wyspiańskiego z przeszłością. Powracają wspomnienia i ludzie, dzięki którym i mimo których Wyspiański pozostał wierny sobie.

W słuchowisku wykorzystano fragmenty autentycznych listów i recenzji, które dopełniają opowieść o wielkim, bezkompromisowym twórcy, który wyprzedził swój czas, ale swoje dzieło musiał pozostawić niedokończone.

***

radio słuchowisko 1200 free
Słuchowiska w Programie 1

Zuzanna Talar - "Niemalowane"

Reżyseria: Michał Wdowiak
Muzyka: Grzegorz Żyłka
Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Wystąpili:
Stanisław Wyspiański - Henryk Talar
Dziennikarz - Andrzej Mastalerz
Teosia - Ewa Konstancja Bułhak
Lucjan Rydel - Marcin Przybylski
Józef Mehoffer - Antoni Pawlicki
Tadeusz Boy-Żeleński - Grzegorz Małecki
Józef Kotarbiński - Krzysztof Wakuliński

***

Słuchowisko "Niemalowane" zostało wyemitowane w Programie 1 w czwartek (20.05) po godz. 21.00.

DS

Czytaj także

Premierowe słuchowisko "Poetki z Ravensbruck" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 07:00
Scenariusz słuchowiska powstał na podstawie dokumentów z Archiwum Polskiego w Lund i w oparciu o prywatne zbiory więźniarek Ravensbruck: Marii Leliwa-Żurowskiej i Ludwiki hr. Beoel-Plater oraz broszury wydanej przez Fundację Jana Pawła II w Lund.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Lem "Solaris". Słuchowisko w radiowej Jedynce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 22:15
"Tymczasem to nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic. (...) Nie szukamy nikogo oprócz ludzi. Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster". Słuchowisko "Solaris" Stanisława Lema w radiowej Jedynce. Zapraszamy!
rozwiń zwiń