Słuchowisko "Requiem dla Stanisława Wyspiańskiego" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 07:00
Zapraszamy do wysłuchania premierowego słuchowisko Michała Zdunika "Requiem dla Stanisława Wyspiańskiego" w reżyserii autora. Wystąpili między innymi Katarzyna Dąbrowska i Mariusz Bonaszewski.  
Nagranie muzyki do słuchowiska Requiem dla Stanisława Wyspiańskiego
Nagranie muzyki do słuchowiska "Requiem dla Stanisława Wyspiańskiego"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
46:23 Jedynka/Słuchowisko - 7.11.2021 requiem dla stanisława wyspianskiego Słuchowisko "Requiem dla Stanisława Wyspiańskiego" [POSŁUCHAJ]

 

Jest 28 listopada 1907 roku, dzień śmierci Stanisława Wyspiańskiego. Odchodzący geniusz rozmawia z żywymi (swoją żoną), umarłymi (ojcem) i tymi, którzy objawiają się z przyszłości (dziećmi). Prosi o wybaczenie nie tylko swoich najbliższych, ale także Boga - którego szukał przez całe swoje życie

"Requiem dla Stanisława Wyspiańskiego" to poetycki dramat inspirowany postacią i twórczością autora "Wesela". Jego rytm wyznaczają kolejno wyśpiewywane części żałobnego obrzędu. Zanurzeni w chorałowych melodiach i rozmowach Wyspiańskiego z ukochanymi, odbywamy wraz z nim jego ostatnią drogę.

*** 

audiobook słuchanie muzyka 1200 free
Słuchowiska w Programie 1

Michał Zdunik "Requiem dla Stanisława Wyspiańskiego"

Reżyseria: Michał Zdunik

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Muzyka: Michał Zdunik

Kierownictwo produkcji: Mateusz Wyderka

Obsada: Łukasz Borkowski, Przemysław Wyszyński, Katarzyna Dąbrowska, Mariusz Bonaszewski, Konrad Żygadło, Maciej Zuchowicz, Lucyna Frączek, Adam Stasiak, Przemysław Stippa ,Karolina Bacia, Piotr Bajtlik. 

Kompozycje w wykonaniu zespołu w składzie:

Maria Wądołowska - sopran

Tomasz Cepiel - bas

Jakub Grott - skrzypce

Artur Wieczerzyński - altówka

Piotr Rościszewski - wiolonczela

 

Dramat powstał w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Słuchowisko "Requiem dla Stanisława Wyspiańskiego" zostało wyemitowane w Programie 1 w niedzielę (7.11) tuż po godz. 21.00.

Czytaj także

Słuchowisko Kamila M. Banasiaka "Zabaweczka" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 06:40
Zapraszamy do wysłuchania słuchowiska Kamila M. Banasiaka pt. "Zabaweczka" opowiadającego o życiu Józefa Boruwłaskiego (1739-1837), polskiego szlachcica, podróżnika oraz osoby niskorosłej. Swego czasu był on najpopularniejszym "dworskim karłem" goszczącym na dworach Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko "Wywiad" Jarosława Mikołajewskiego [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 21:50
Zapraszamy do Programu 1 na premierowe słuchowisko Jarosława Mikołajewskiego pt. "Wywiad" w reżyserii Doroty Landowskiej. Występują: Mariusz Bonaszewski, Joanna Jeżewska i Milena Suszyńska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko "Biografia - poezja Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 21:52
Słuchowisko Dobrosławy Bałazy "Biografia - poezja Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej" jest próbą opowiedzenia o postaci poetki w nieco inny sposób niż ten, do którego przyzwyczaili się uczniowie lub słuchacze jej najbardziej znanych utworów, wykonywanych na przykład przez Ewę Demarczyk. 
rozwiń zwiń