Słuchowisko "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 09:00
Zapraszamy na premierowe słuchowisko Jolanty Ptaszyńskiej "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!" w reżyserii autorki. W obsadzie - Anna Cieślak i Piotr Fronczewski. 
Paweł Szaliński - realizator, Paulina Synoradzka
Paweł Szaliński - realizator, Paulina SynoradzkaFoto: J. Ptaszyńska

Posłuchaj
48:16 Słuchowisko "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!" [POSŁUCHAJ] Słuchowisko "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!" [POSŁUCHAJ]

 

słuchawki 1200.jpg
Słuchowiska w Programie 1

Amerykański pisarz, Edgar Lee Masters (Piotr Fronczewski), 5 marca 1950 r. w ostatniej minucie życia miał sen, w którym przekazał spirytystce, Zilphie Marsh (Anna Cieślak), epitafium na swój nagrobek. Rzecz dzieje się w pokoju Mastersa, w domu opieki w Melrose Park, w hrabstwie Montgomery w stanie Pennsylvania, gdzie oprócz żony i córki odwiedzają go postacie z jego Antologii Spoon River, będące niejako wyrzutem sumienia. Głosy tych postaci to m.in. głosy nieżyjących już polskich aktorów, Zbigniewa Zapasiewicza, Leona Niemczyka, Krzysztofa Kolbergera i Jerzego Nowaka.

Spektakl Teatru Polskiego Radia jest adaptacją poematu "Ostatnie epitafium", które podyktował Edgar Lee Masters, a spisała Zilpha Marsh w przekładzie Joli Treli.

***

Jolanta Ptaszyńska "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!"

Reżyseria: Jolanta Ptaszyńska

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Muzyka: Sławomir Wierzcholski

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Obsada: Anna Cieślak, Piotr Fronczewski 

Wokaliza Minervy Jones: Jolanta Litwin-Sarzyńska

Stepowanie: Paulina Synoradzka

Współpraca realizacyjna: Jacek Gwizdała

***

Słuchowisko "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!" zostało wyemitowane w Programie 1 w niedzielę (14.11) tuż po godz. 21.00. 

ans/kk 

Zobacz więcej na temat: słuchowisko

Czytaj także

Słuchowisko "Biografia - poezja Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 21:52
Słuchowisko Dobrosławy Bałazy "Biografia - poezja Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej" jest próbą opowiedzenia o postaci poetki w nieco inny sposób niż ten, do którego przyzwyczaili się uczniowie lub słuchacze jej najbardziej znanych utworów, wykonywanych na przykład przez Ewę Demarczyk. 
rozwiń zwiń