Posłuchaj, co nowego u Matysiaków

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 08:10
Co tydzień goszczą w naszych domach, przypatrują się naszym sprawom, cieszą się i smucą razem z nami. Rozniecają w nas iskierkę nadziei na lepsze jutro i mówią o tym, jak żyć dobrze, godnie i uczciwie. Ta rodzina jest z nami już od ponad pół wieku! Zapraszamy na kolejny odcinek najbardziej znanej radiowej sagi w Polsce
Matysiakowie
"Matysiakowie"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

15 grudnia 1956 roku o godz. 20.35 wyemitowano pierwszy odcinek powieści radiowej "Matysiakowie". Jej twórcami byli wspaniali radiowcy i dramaturdzy: Jerzy Janicki, Stanisław Stampf’l, Władysław Żesławski i Stanisław Ziembicki. Od samego początku powieść cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród słuchaczy. 

W powieści wystąpiło (stale i gościnnie) blisko 400 znakomitych polskich aktorów dramatycznych i estradowych, m.in.: Stanisława Perzanowska, Jan Ciecierski, Tadeusz Janczar, Stefan Friedmann, Danuta Szaflarska, Janina Serdyńska, Tadeusz Fijewski, Wanda Łuczycka, Tadeusz Łomnicki, Stanisław Jaworski, Jerzy Michotek, Ryszard Barycz.

Obecnie z powieścią związani są artyści reprezentujący kilka pokoleń aktorskich m.in.: Ludmiła Łączyńska (laureatka Splendora Splendorów w 2010 r.), Aleksandra Karzyńska, Ewa Kania, Andrzej Gawroński, Andrzej Blumenfeld, Tomasz Marzecki, Stanisława Celińska, Emilia Krakowska, Marek Siudym, Bożena Dykiel, Joanna Jędryka, Ewa Konstancja Bułhak, Elisabeth Duda, Marcin Hycnar i inni.

Ich głosy i interpretacja roli przyczyniły się do tego, że legenda warszawskiej rodziny przetrwała, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Bez ich talentu i zaangażowania nie byłoby Matysiaków.

***

W sobotę (4.12) o godz. 13.14 znów będziemy gośćmi rodziny Matysiaków w ich mieszkaniu w Warszawie, przy ulicy Dobrej. Zapraszamy!

Czytaj także

Słuchowisko "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 09:00
Zapraszamy na premierowe słuchowisko Jolanty Ptaszyńskiej "Master's Dream - czyli marzenie (sen) mistrza!" w reżyserii autorki. W obsadzie - Anna Cieślak i Piotr Fronczewski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napoleon w Warszawie - słuchowisko "Hałastra" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 08:00
Zapraszamy do wysłuchania premierowego słuchowiska Tomasza Lerskiego "Hałastra" w reżyserii Adama Wojtyszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowisko Anety Wróbel "Kobra. Ostre emocje" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 22:20
Jak wiadomo, największe zbrodnie dzieją się na styku sztuki, miłości i przy użyciu sprzętów ogrodowych... Budzące ostre emocje morderstwo rozgrywa się bowiem na wernisażu znanej artystki Samsary, w którą wcieliła się debiutująca Anna Molgo. Zapraszamy do Programu 1 Polskiego Radia na premierowe słuchowisko Anety Wróbel pt. "Kobra. Ostre emocje" w reżyserii autorki.
rozwiń zwiń