Tak wyglądała rozmowa Heroda z Malkate? Zapraszamy na słuchowisko "Goście w pałacu"

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2021 08:45
Zapraszamy na premierowe słuchowisko Piotra Biesa pt. "Goście w pałacu" w reżyserii Kamila Marii Banasiaka.
Danuta Stenka, Henryk Talar
Danuta Stenka, Henryk Talar Foto: W. Kusiński

Kiedy ukazała się gwiazda jacyś trzej goście przybywają do bram królestwa Judei. Ponoć szukają nowo narodzonego króla. Zaniepokojony Herod, w jednym ze swoich pałaców w Cezarei Nadmorskiej, wraz z żoną Malkate obmyśla plan działania. To historia znana od tysięcy lat i tysiące razy opowiadana. Ale zawsze warto posłuchać ją na nowo. Być może tak wyglądała rozmowa Heroda z Malkate. 

*** 

Piotr Bies "Goście w pałacu"

Reżyseria: Kamil Maria Banasiak

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Obsada: Danuta Stenka i Henryk Talar

***

Słuchowisko "Goście w pałacu" został wyemitowane w czwartek (23.12) tuż o godz. 21.00.

Posłuchaj
40:29 [ PR1]PR1 (mp3) 23 grudzień 2021 21_07_18.mp3 Tak wyglądała rozmowa Heroda z Malkate? Zapraszamy na słuchowisko "Goście w pałacu" (Słuchowisko w Jedynce)

 

***

Produkcją i emisją słuchowisk według oryginalnych scenariuszy i adaptacji radiowych dramatów scenicznych, powieści, reportaży zajmuje się Teatr Polskiego Radia, którego dyrektorem, od 1992 roku, jest Janusz Kukuła. 

Od 1988 roku zespół Teatru Polskiego Radia wręcza nagrodę Wielkiego Splendora za najlepsze kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Tegoroczna gala odbyła się 6 grudnia.

Od 2001 roku w Sopocie odbywa się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry", podczas którego prezentowane są najlepsze słuchowiska oraz spektakle telewizyjne. W trakcie festiwalu przyznawana jest Wielka Nagroda Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.

Zobacz więcej na temat: słuchowisko

Czytaj także

Randka wielkomiejskich trzydziestolatków. Słuchowisko pt. "Poranek" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2021 21:53
Pierwsza randka wielokomiejskich trzydziestolatków kończy się wspólnie spędzoną nocą. Niezręczna, poranna rozmowa przeradza się w dyskusję o sprawach najważniejszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy da się oszukać przeznaczenie? Słuchowisko "Gra w życie" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2021 07:19
Zapraszamy do wysłuchania premierowego słuchowisko Maxa Frischa pt. "Gra w życie" w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Edith Piaf - Ptak smutnego stulecia". Słuchowisko o francuskiej pieśniarce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 07:55
Zapraszamy do wysłuchania premierowego słuchowiska Joanny Rawik pt. "Edith Piaf - Ptak smutnego stulecia" w reżyserii Aleksandry Głogowskiej i Anny Skuratowicz.
rozwiń zwiń