"Zakryte" - słuchowisko inspirowane kobietami i aktorkami Ingmara Bergmana [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 22:00
Jest to historia miłosna. Pełna żalu, bólu, przemocy fizycznej i psychicznej oraz braku wzajemnego zrozumienia opowieść o dwójce utalentowanych artystów. Głównymi bohaterami są Ruth i Henryk. Ruth jest młodą, wchodzącą w życie aktorką, a Henryk dojrzałym mężczyzną o bogatej przeszłości, reżyserem o międzynarodowej sławie. Zapraszamy do Programu 1 na premierowe słuchowisko Doroty Landowskiej pt. "Zakryte", w reżyserii autorki.
Kadr z nagrania słuchowiska Zakryte
Kadr z nagrania słuchowiska "Zakryte"Foto: W. Kusiński/PR

Zakochana Ruth jest obserwatorką, która prowadzi słuchacza za rękę po swoim życiu, nie oskarża. Inspiracją do napisania słuchowiska były kobiety i aktorki Ingmara Bergmana.

***

Dorota Landowska - "Zakryte"

Reżyseria: Dorota Landowska

Realizacja akustyczna: Andrzej Brzoska

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska

Obsada: Magdalena Czerwińska, Mariusz Bonaszewski, Łukasz Borkowski, Katarzyna Skarżanka, Włodzimierz Press, Kosma Press, Hanna Skarga, Antoni Ostrouch

*** 

Na słuchowisko "Zakryte" zaprosiliśmy w czwartek (13.01) tuż po godz. 21.00.

 ***

Produkcją i emisją słuchowisk według oryginalnych scenariuszy i adaptacji radiowych dramatów scenicznych, powieści, reportaży zajmuje się Teatr Polskiego Radia, którego dyrektorem, od 1992 roku, jest Janusz Kukuła. 

Od 1988 roku zespół Teatru Polskiego Radia wręcza nagrodę Wielkiego Splendora za najlepsze kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Niedawna gala odbyła się 6 grudnia.

Od 2001 roku w Sopocie odbywa się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry", podczas którego prezentowane są najlepsze słuchowiska oraz spektakle telewizyjne. W trakcie festiwalu przyznawana jest Wielka Nagroda Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.

Posłuchaj
28:27 Jedynka/Słuchowisko w Jedynce - 13.01.2022 "Zakryte" - słuchowisko inspirowane kobietami i aktorkami Ingmara Bergmana. Posłuchaj (Jedynka)

Zobacz także:

Czytaj także

"Matka" Witkiewicza. Słuchowisko o zaborczej miłości [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 22:00
Trzydziestoletni artysta, rozwijający swoje tajemnicze teorie i powoli przygotowujący się do bliżej nieokreślonego w czasie życiowego startu, mieszkający z mamą, która utrzymuje go z robótek na drutach. Matka gotowa na wszelkie poświęcenia, by odpowiednio zainwestować w syna, choć jednocześnie niewierząca w sens tych inwestycji. Zapraszamy do Programu 1 na premierowe słuchowisko Stanisława Ignacego Witkiewicza pt. "Matka" w adaptacji i reżyserii Jerzego Machowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Imieniny Pana Miecia" - słuchowisko o Mieczysławie Foggu [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 09:00
Któż nie zna utworów: "Tango milonga", "Ostatnia niedziela", "Jesienne róże", "Pierwszy siwy włos" albo "Mały, biały domek"? To piosenki, które wykonywał najsłynniejszy baryton liryczny, który pierwsze triumfy święcił w dwudziestoleciu międzywojennym. Zapraszamy do wysłuchania premierowego słuchowiska Tomasza Lerskiego i Michała Fogga "Imieniny Pana Miecia" w reżyserii Dobrosławy Bałazy. W obsadzie m.in. Kazimierz Kaczor i Marta Lipińska. 
rozwiń zwiń