"Samobójstwo samotności". Premierowe słuchowisko w Jedynce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2022 21:59
Pełnia księżyca i jakiś dach. Na nim dwa koty i dwoje ludzi. Koty chciałyby w spokoju móc wypić śmietankę, patrząc w niebo. Niestety ludzki los jest o wiele bardziej skomplikowany. Nasi bohaterowie skutecznie zakłócają kotom spokojny wieczór. 
Słuchowisko Samobójstwo z samotności
Słuchowisko "Samobójstwo z samotności" Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ona szuka idealnego miejsca, żeby pożegnać się z życiem. On próbuje ją d tego pomysłu odwieść. Skąd się jednak wziął sam, w nocy na dachu? Tragikomedia Nedy Neżdany to opowieść o samotnych ludziach, którzy zostali przez los postawieni na skraju dachu. Czy ktoś skoczy? A jeśli tak, to czy uda mu się wylądować na cztery łapy?  

W niedzielny wieczór zaprosiliśmy do Programu 1 Polskiego Radia na kolejne premierowe słuchowisko z cyklu "Współczesna dramaturgia Ukrainy" autorstwa Nedy Neżdany pt. "Samobójstwo samotności" w adaptacji i reżyserii Jana Hussakowskiego.

Posłuchaj
39:56 _PR1_AAC 2022_05_01-21-07-33.mp3 "Samobójstwo samotności" (Słuchowisko w radiowej Jedynce)

 

Neda Neżdana "Samobójstwo samotności"

Tłumaczenie: Irina Lappo

Adaptacja: Jan Hussakowski

Reżyseria: Jan Hussakowski

Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński

Opracowanie muzyczne: Renata Baszun

Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska 

Obsada:

Anna Grycewicz, Oskar Hamerski, Jakub Kordas, Karolina Bacia

***

Na słuchowisko "Samobójstwo samotności" zapraszamy w niedzielę (10.04) tuż po godz. 21.00.

***

Produkcją i emisją słuchowisk według oryginalnych scenariuszy i adaptacji radiowych dramatów scenicznych, powieści, reportaży zajmuje się Teatr Polskiego Radia, którego dyrektorem od 1992 roku jest Janusz Kukuła. 

Od 1988 roku zespół Teatru Polskiego Radia wręcza nagrodę Wielki Splendor za najlepsze kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Niedawna gala odbyła się 6 grudnia.

Od 2001 roku w Sopocie odbywa się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej "Dwa Teatry", podczas którego prezentowane są najlepsze słuchowiska oraz spektakle telewizyjne. W trakcie festiwalu przyznawana jest Wielka Nagroda Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji.

Zobacz więcej na temat: słuchowisko