Chór śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 12:22
W sobotę 8 października, w przeddzień 80. urodzin Agnieszki Osieckiej, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert poświęcony jej pamięci. W audycji prezentujemy fragment retransmisji tego wydarzenia.
Audio
  • Fragment retransmisji koncertu z piosenkami Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Chóru Kameralnego Uniwersytetu Warszawskiego Collegium Musicum (Piosenka za piosenką/Jedynka)
Chór Kameralny Uniwersytetu Warszawskiego Collegium Musicum w repertuarze Agnieszki Osieckiej
Chór Kameralny Uniwersytetu Warszawskiego Collegium Musicum w repertuarze Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W czasie koncertu Chór Kameralny Uniwersytetu Warszawskiego Collegium Musicum pod dyrekcją Andrzeja Borzyma wykonał 16 utworów z tekstami zmarłej w 1997 roku poetki. W Studiu im. W. Lutosławskiego byli też goście specjalni: m.in. córka Agnieszki Osieckiej Agata Passent, Hanna Bakuła, Adam Sławiński i Magda Umer.

Gospodarzami wieczoru byli dziennikarze radiowej Jedynki: Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

Zapraszamy do wysłuchania retransmisji fragmentu koncertu.

***

Tytuł audycji: Piosenka za piosenką

Data emisji: 9.10.2016

Data emisji: 11.18

pg/kd

Czytaj także

Agnieszka Osiecka - kobieta kameleon

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 04:11
Początkująca snajperka w dziedzinie zarządzania sercem, prekursorka polskich singielek i najbardziej kochająca fatalna matka na świecie. O tym, jaka była Agnieszka Osiecka, opowiada książka Uli Ryciak.
rozwiń zwiń