X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Muzeum nie może być historycznym parkiem rozrywki"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 15:23
- Muzeum powinno pokazywać wzory, za którymi chcielibyśmy podążać - powiedział w radiowej Jedynce dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Karol Nawrocki.
Audio
  • Dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Karol Nawrocki o misji placówki (Wieczór z historią/Jedynka)
Nowy dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol Nawrocki
Nowy dyrektor Muzeum II Wojny Światowej Karol NawrockiFoto: PAP/Adam Warżawa

- Muzeum nie może być historycznym parkiem rozrywki, musi mieć też swoją misję. Nie może być tak, że odwiedzający, który przychodzi do muzeum o tematyce wojennej wychodzi wyłącznie z poczuciem wszechogarniającego zła. Wojna jest oczywiście zła, ale w tym fatalnym okresie były postacie, które zachowywały się w sposób szczególny - bohaterowie - wskazał w audycji "Wieczór z historią" Karol Nawrocki. 

- My, Polacy, jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że zapis II wojny światowej - i to wszystko, do czego doszło w latach 1939-1945 - pokazał, że nie mamy się czego wstydzić (...) Stoimy przed koniecznością pokazania prawdy historycznej. Nie musimy tej polityce historycznej pomagać w sposób szczególny - wystarczy w sposób obiektywny pokazać doświadczenie Polaków w czasie II wojny światowej - podkreślił gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której rozmawialiśmy o tym, jak mówić o historii młodym ludziom i jak prowadzić politykę historyczną.

***

Zapraszamy twórców muzyki i pieśni patriotycznych do nadsyłania swoich dzieł do radiowej Jedynki. Te najlepsze będą prezentowane na antenie w audycji "Tu jest muzyka" - "Wieczór z historią".

***

Tytuł audycji: "Wieczór z historią" w ramach pasma "Tu jest muzyka"

Prowadzi: Lech Makowiecki

Gość: Karol Nawrocki (dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku)

Data emisji: 14.09.2017

Godzina emisji: 23.10

kk/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mścisław Lurie. Ocalał z rzezi Woli... w łonie matki

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 13:00
- Dziennikarze, historycy, prawnicy najpierw nazwali mamę warszawską Niobe, a po krótkich sporach wewnątrz ich klubu dyskusyjnego została polską Niobe - mówi o swojej matce bohater audycji.
rozwiń zwiń